دیدار سرپرست وزارت صنعت با رئیس جمهور تاتارستان

روی ایجاد خانه تجارت روسیه در کابل و سرمایه‌گذاری در تولید برق گفتگو شد

وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که سرپرست این وزارت با رئیس جمهور تاتارستان، روی موضوعات تجارت دو جانبه، ایجاد خانه تجارت روسیه در افغانستان، سفر رئیس جمهور تاتارستان به کابل، سرمایه‌گذاری در تولید برق، انتقال آب و ترانزیت اموال روسیه از خاک افغانستان به آسیای جنوبی گفتگو کرده‌است.

دفتر مطبوعاتی وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی با نشر خبرنامه ای می گوید که نورالدین عزیزی، سرپرست این وزارت و هیئت همراه شان با رستم مینی خانوف، رئیس جمهور تاتارستان، دمیتری ولواچ، معاون وزارت فدراتیف روسیه و اولیگ کوروبچینکو، وزیر صنعت و تجارت جمهوری تاتارستان دیدار و ملاقات کرد.

آقای مینی‌خانوف، ضمن تشکری از اشتراک سرپرست وزارت صنعت و تجارت و هئیت همراه شان در پانزدهمین فورم بین المللی اقتصاد روسیه-جهان اسلام جهت حوادث اخیر طبیعی؛ در ولایات مختلف افغانستان، اظهار تسلیت و غم‌شریکی نمود.

در ادامه دو طرف روی موضوعات تجارت دو جانبه، ایجاد خانه تجارت روسیه در افغانستان، سفر رئیس جمهور تاتارستان به کابل، سرمایه‌گذاری در تولید برق، انتقال آب، معادن، همکاری های کلتوری و اقتصادی، گام های عملی در ترانزیت اموال صادراتی روسیه به افغانستان و به آسیای جنوبی از مسیر ترانزیتی ولگا بحث‌های همه جانبه صورت گرفت.

گفتنی است که سرپرست وزارت صنعت و تجارت همراه با هیئت بلندپایه از امارت اسلامی به منظور اشتراک در پانزدهمین فورم بین المللی اقتصاد روسیه-جهان اسلام چند روز قبل به جمهوری تاتارستان سفر کرد.

نظرات بسته شده است.