دوجاریک: در نشست دوحه نماینده‌های زنان افغان حضور خواهند داشت

آقای دوجاریک پیش از این اعلام کرده بود که نشست دوحه در هجدهم ماه فبروری آغاز و برای دو روز ادامه می‌یابد.

استفان دوجاریک سخن‌گوی دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید که قرار است نماینده‌های زنان افغان، جامعه مدنی و نماینده‌های برخی کشورها در نشست دوحه در باره افغانستان، حضور داشته باشند.

آقای دوجاریک پیش از این اعلام کرده بود که نشست دوحه در هجدهم ماه فبروری آغاز و برای دو روز ادامه می‌یابد.

سخن‌گوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است: «این نشست، نشست تعقیبی نمایندگان افغانستان و سازمان‌های منطقه‌ای است که همه در آن جمع می‌شوند، ما نقش مهمی در سازماندهی این نشست نداریم. فقط در تاریخ ۱۸ تا ۱۹ ماه فبروری در دوحه حضور خواهیم داشت. این جلسه همچون بخشی از رویداد با حضور نماینده‌های زنان افغان، نماینده‌های جامعه مدنی و سایر نماینده‌های اجتماعی برگزار خواهد شد.»

برخی آگاهان مسایل سیاسی حضور زنان افغان در این نشست را مهم دانسته و می‌افزایند که روی مسایل بنیادی افغانستان باید در این نشست گفت‌وگو شود.

محمدخان کتوازی آگاه مسایل سیاسی به رسانه ها گفت: «در این نشست نماینده‌های زنان افغان هم دعوت شده که ما آن را به فال نیک می‌گیریم به‌خاطری‌که زنان نیم پیکر این جامعه هستند و این‌که نماینده امارت اسلامی هم در این نشست دعوت شده، کار بسیار خوب است.»

ویس ناصری یکی دیگر از آگاهان مسایل سیاسی گفت: «چند خانم به شکل سمبولیک دعوت می‌شود و این آغاز مذاکرات بین‌الافغانی است به‌خاطری‌که ملل متحد در تلاش ایجاد یک نمایندگی دایمی به‌خاطر به راه انداختن مذاکرات بین‌الافغانی، تفاهم ملی است که بر اساس این مشارکت سیاسی و یک تحول کلان سیاسی باید در افغانستان شکل بگیرد.»

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در دیدار با کاردار سفارت ناروی برای افغانستان گفته بود که نماینده امارت اسلامی نیز در نشست دوحه حضور خواهد داشت.

نشست دوحه به میزبانی دبیرکل سازمان ملل متحد و به هدف چگونگی افزایش روی‌کردهای مشترک جهانی به شیوه‌ی منسجم‌تر و ساختاریافته‌تر با در نظر گرفتن توصیه‌های ارزیابی مستقل دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد افغانستان برگزار می‌شود.

نظرات بسته شده است.