دست‌کم 25 نظامی پاکستانی در حمله انتحاری در وزیرستان شمالی کشته و زخمی شدند

دست‌کم 25 نظامی پاکستانی در حمله انتحاری در وزیرستان شمالی کشته و زخمی شدند.

رسانه های پاکستانی به نقل از مقامات نظامی این کشور گزارش داده اند که در حمله انتحاری و گروهی بالای یک مرکز نظامی در وزیرستان شمالی، 7 افسر ارتش پاکستان کشته و بیش از 20 تن دیگر زخمی شده‌اند.

رسانه های پاکستانی گزارش داده ند که یک مرکز نظامی در بخش کادی واقع در منطقه “وزیرستان شمالی” هدف عملیات انتحاری و سپس یورش عناصر تروریستی به این مرکز قرار گرفته است.

روابط عمومی ارتش پاکستان دقایقی قبل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: یورش عناصر تروریستی به مرکز نظامی و همزمان وقوع چند حمله انتحاری باعث جان باختن 7 نظامی پاکستان شد.

به گزارش جیو نیوز، اردوی پاکستان در بیانیه‌ خود گفته که این حمله توسط شش نفر انجام شده است.

در بیانیه آمده است که مهاجمان موتر مملو از مواد منفجره را به پوسته نظامی کوبیدند و به‌دنبال آن انفجارهای انتحاری متعددی رخ داد که از اثر آن بخشی از ساختمان فروریخت.

در این بیانیه آمده است: درپی عملیات پاکسازی در منطقه ۶ تروریست کشته و دو افسر درجه دار ارتش (یک سرهنگ و یک ستوان) نیز جان خود را از دست دادند.

تارنمای خبری خوراسان دایری در پاکستان نیز نوشت که یک گروه شبه‌نظامی وابسته به “حافظ گل بهادر” مسوولیت حمله انتحاری به نیروهای امنیتی در وزیرستان شمالی را برعهده گرفته است‌.

منابع بیمارستانی به رسانه‌ها گفتند که 20 نفر از نظامیان زخمی به مرکز درمانی منتقل شده که وضعیت برخی از آنان بحران است و احتمال افزایش شمار تلفات وجود دارد.

نظرات بسته شده است.