در همین حال، شماری از درخواست‌کننده‌ها از کُندی روند توزیع پاسپورت شکایت کرده و بر رفع چالش‌های مردم در زمینه دریافت پاسپورت تاکید می‌کنند.

با اعلام روند توزیع پاسپورت به‌گونه آفلاین، ازدحام در برابر ریاست پاسپورت در کابل چند برابر شده است.

روند پذیرش درخواست‌های کاغذی برای گرفتن پاسپورت آغاز شد

روند پذیرش درخواست‌های کاغذی برای گرفتن پاسپورت امروز (چهارشنبه) از سوی ریاست پاسپورت آغاز شد.

نورالله پتمن سخن‌گوی ریاست عمومی پاسپورت گفته است که این روند را به هدف ایجاد سهولت‌ها برای درخواست کننده‌ها آغاز کرده‌اند.

آقای پتمن گفت: «علاوه بر ثبت نام آنلاین، توزیع پاسپورت بر اساس درخواست‌های کاغذی برای اخذ پاسپورت را نیز آغاز کردیم و پنج‌شنبه هر هفته درخواست‌های متقاضیان پاسپورت جمع‌آوری می‌شود و سپس آز آن در روزهای دیگر کارهای باقی‌مانده خلاص می‌شود.»

عبدالحق ۷۳ ساله که بیماری قلبی دارد، برای گرفتن پاسپورت به ریاست پاسپورت آمده است. او در باره چالش‌ها در روند دریافت پاسپورت به خبرنگاران گفت: «همه مردم مشکل دارند و ما از مسوولان ریاست پاسپورت خرسندیم، اما از آنان تقاضا داریم که به مشکلات مردم رسیدگی کنند، زیرا مردم در این هوای سرد برای گرفتن پاسپورت می‌آیند.

با اعلام روند توزیع پاسپورت به‌گونه آفلاین، ازدحام در برابر ریاست پاسپورت در کابل چند برابر شده است.

سیف‌الرحمن درخواست‌کننده گفت: «مردم با مشکلات شدیدی روبه‌رو بودند، زیرا برخی بیمار هستند و برخی دیگر کار و بار دارند، بنابراین برای گرفتن پاسپورت نیاز دارند و باید در این عرصه ریاست پاسپورت با آنان همکاری کنند.»

داریوش یکی دیگر از درخواست‌کننده‌ها گفت: «هفده ماه از درخواست آنلاین برای پاسپورت می‌گذرد؛ اما هنوز هم موفق به گرفتن پاسپورت نشدیم و شب ناوقت به ریاست پاسپورت آمدم و تمام شب را در سرما گذراندم.»

عبدالکریم حسیب رییس عمومی پاسپورت در ماه اسد سال روان خورشیدی در گفت‌وگو با رسانه ها گفته بود که مرکزهای جدید توزیع پاسپورت تا دست‌کم سه ماه دیگر در کابل ایجاد خواهند شد؛ اما تا کنون از ایجاد این مرکزها خبری نیست.

نظرات بسته شده است.