درگیری‌های شدید میان مقاومت فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی در غزه/ ۱۸ شهید در بمباران خانه‌ای در جنوب غزه/ یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری

شمار شهدای غزه به ۲۲۷۲۲ نفر افزایش یافت

درگیری‌های شدید بین مقاومت فلسطین با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در غزه، ۱۸ شهید در بمباران خانه‌ای در جنوب غزه، یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری و اولین پاسخ حزب‌الله به ترور شهید العاروی از مهمترین تحولات نود و دومین روز عملیات طوفان الاقصی است.

بمباران خانه‌ای در دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه تاکنون بیش از 10 شهید و زخمی برجای گذاشته و بنا به گفته مسئولان شفاخانه شهدای الاقصی احتمال افزایش آمار شهدا زیاد است.

همچنین در پی بمباران خانه‌ای در محله «المناره» در خان یونس در جنوب  غزه، 18 فلسطینی شهید و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

رژیم صهیونیستی بامداد امروز شنبه همزمان با بمباران مناطق غزه، به نابلس و قلقیلیه یورش برد.

درگیری شدید در اردوگاه جبالیا

رسانه های خبری از درگیری‌های شدید بین مقاومت فلسطین با نظامیان صهیونیستی در غرب اردوگاه جبالیا خبر دادند.

الجزیره گزارش داد که این درگیری‌ها در سایه حملات توپخانه‌ای و هوایی رژیم صهیونیستی جریان دارد.

۲۲ شهید در بمباران رژیم صهیونیستی به خان‌یونس

در حملات رژیم صهیونیستی به خان‌یونس در جنوب نوار غزه از صبح امروز تاکنون 22 فلسطینی شهید شدند.

شمار شهدای غزه به ۲۲۷۲۲ نفر افزایش یافت

وزارت صحت‌عامه غزه اعلام کرد شمار شهدای حملات اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر (15 میزان) تاکنون به 22 هزار و 722 نفر رسیده و همچنین تعداد زخمی‌ها نیز در این مدت به 58 هزار و 166 نفر افزایش یافته است.

وزارت صحت‌عامه غزه همچنین اعلام کرد اشغالگران طی 24 ساعت گذشته، 12 مورد کشتار علیه خانواده ها و ساکنان نوار غزه مرتکب شده اند که طی آن 122 شهید و 256 دیگر مجروح شده‌اند.

درگیری بسیار سنگین در مرکز شهر خان یونس

سرایاالقدس شاخه نظامی جهاد اسلامی از درگیری بسیار سنگین رزمندگانش با نظامیان متجاوز صهیونیست در مرکز شهر خان یونس خبر داد. الجزیره قطر هم از حملات هوایی شدید رژیم صهیونیستی به خان‌یونس در جنوب نوار غزه خبر داد.

۲ عملیات پی در پی حزب‌الله ضد مواضع ارتش اسرائیل بعد از شوک بزرگ به صهیونیست‌ها

مقاومت لبنان بعد از عملیات بزرگی که امروز در واکنش به جنایت رژیم صهیونیستی در ترور شهید صالح العاروری انجام داد اعلام کرد که 2 موضع دیگر ارتش دشمن را با سلاح مناسب هدف قرار داده و تلفات مستقیم به آن وارد کرده است.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

منابع خبری از حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به چندین شهرک در جنوب لبنان خبر دادند.

اولین پاسخ حزب‌الله به جنایت ترور شهید العاروری/ یکی از ۲ پایگاه اصلی اسرائیل با ۶۲ راکت هدف قرار گرفت

مقاومت لبنان از عملیات بزرگ خود در واکنش اولیه به جنایت رژیم صهیونیستی در ترور شهید «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در ضاحیه جنوبی بیروت خبر داد.

در بیانیه حزب‌الله به این منظور آمده است:

«﴿إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنتَقِمُونَ﴾ (به‌یقین ما از مجرمان انتقام خواهیم گرفت).

صدق اللّه العلی العظیم

اول، پایگاه کنترل هوایی «مرون» بر فراز کوه الجرمق در شمال فلسطین اشغالی قرار دارد که بلندترین کوه در فلسطین اشغالی است. این پایگاه تنها مرکز مدیریت و مراقبت و کنترل هوایی در فلسطین اشغالی محسوب می‌گردد و هیچ جایگزین اصلی برای آن وجود ندارد. این پایگاه یکی از دو پایگاه اصلی در کل اراضی اشغالی است. پایگاه مرون در شمال و «متسبیه رامون» در جنوب فلسطین اشغالی 2 پایگاه اصلی رژیم صهیونیستی هستند.

دوم، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان در ساعت 8:10 صبح امروز شنبه 6 جنوری 2024 در راستای اولین واکنش به جنایت ترور شهید شیخ «صالح العاروری» و همرزمان شهید وی در ضاحیه جنوبی بیروت، پایگاه کنترل هوایی مرون را با 62 راکت از انواع مختلف هدف قرار دادند که با تلفات قطعی و مستقیم علیه دشمن همراه بود».

بر اساس بیانیه حزب‌الله، پایگاه میرون سازماندهی، هماهنگی و مدیریت تمامی عملیات هوایی به‌سمت سوریه، لبنان، ترکیه، قبرس و بخش شمالی حوزه شرقی دریای مدیترانه را به‌عهده دارد. این پایگاه همچنین مرکز اصلی عملیات پارازیت الکترونیکی در مسیرهای گفته‌شده است و تعداد زیادی از افسران زبده رژیم صهیونیستی در این پایگاه فعالیت می‌کنند.

هدف قرار گرفتن تجمع نظامیان صهیونیست در خان یونس

کندک‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که رزمندگان این جنش تجمع نظامیان دشمن را در «خان یونس» واقع در جنوب غزه با خمپاره‌های کالیبر سنگین درهم کوبیدند.

تظاهرات کفن‌پوشان در اردن برای جلب توجه به قتل عام در غزه

هزاران تن از مردم اردن در اعتراض به 91 روز قتل، بمباران و محاصره در غزه، کفن پوشان دست به راهپیمایی اعتراضی زدند تا با این طریق توجه‌ها را به جنایت‌هایی که در نوار غزه از سوی صهیونیست‌ها می‌رود، جلب کنند.

عضو حماس: حماس بخش مهمی از ملت فلسطین هستیم

سامی ابوزهری، از رهبران جنبش حماس گفت که این جنبش قوی‌تر از آن است که اشغالگران بتوانند آن را از بین ببرند؛ زیرا حماس بخش مهمی از ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی است.

درخواست خانواده‌های اسیران صهیونیست از رئیس ستاد کل ارتش رژیم اسرائیل

یک روز بعد از آنکه هرتسی هالیوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم اسرائیل، «شائول موفاز» وزیر جنگ سابق اسرائیل را به عنوان مسئول کمیته تحقیقات نظامی شکست اسرائیل در روز عملیات طوفان الاقصی تعیین کرد، خانواده های اسرای صهیونیست دربند مقاومت فلسطین در غزه از هالیوی درخواستی کردند.

خانواده های اسرا طی در خواست مکتوبی از هالیوی خواستند تحقیقات مفصلی درباره چرایی شلیک تانک اسرائیلی به سمت غیرنظامیان صهیونیست در شهرک صهیونیست نشین کیبوتس بئیری انجام دهد.

دو هفته پیش ویدیویی از یک بالگرد ارتش صهیونیستی منتشر شد که در آن تانک اسرائیل  به سمت صهیونیست‌ها شلیک می‌کرد.

نظرات بسته شده است.