حکم ۱۴ سال زندان عمران خان و همسرش تعلیق شد

دادگاه تجدیدنظر در مورد این پرونده بعد از عید سعید فطر برگزار می‌شود.

دادگاهی در پاکستان حکم چهارده سال زندان عمران خان نخست‌وزیر پیشین و همسرش بُشرا بی‌بی را در پیوند به‌فروش هدایای دولتی به حالت تعلیق درآورد.

دادگاه تجدیدنظر در مورد این پرونده بعد از عید سعید فطر برگزار می‌شود.

عمران خان و همسرش در یازدهم ماه دلو سال گذشته خورشیدی از سوی دادگاه ضد اختلاس در پاکستان به اتهام فروش هدایای دولتی به چهارده سال زندان محکوم شده بودند.

علی ظفر وکیل آقای خان در این باره گفته است: «حکم عمران خان و بشرا بی‌بی در پرونده فروش غیرقانونی هدایای دولتی به حالت تعلیق درآمد.»

نخست‌وزیر پیشین پاکستان و همسرش به علت فروش هدایایی که از سران حکومت‌های خارجی به‌شمول ولیعهد عربستان سعودی دریافت کرده بودند، مجرم شناخته شدند.

با این هم نخست‌وزیر پیشین و همسرش از زندان رها نخواهند شد، زیرا هر دو در پرونده‌های دیگر نیز از سوی دادگاه‌های پاکستان مجرم شناخته شده‌اند. آنان به نقض قوانین ازدواج نیز مجرم شناخته شده و به هفت سال زندان محکوم شده‌اند.

دادگاه در این باره گفته است که بُشرا بی‌بی قبل از تکمیل شدن دوره عِدت‌اش با عمران خان ازدواج کرده ‌است.

در سوی دیگر، عمران خان و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پیشین پاکستان هر کدامی در ارتباط با پرونده افشای اسناد محرمانه دولتی به ده سال زندان محکوم شده‌اند.

آقای ظفر وکیل عمران خان افزوده است: «پرونده اصلی ادامه خواهد داشت؛ اما از آنجای که این حکم تعلیق شده است، عمران خان می‌تواند در این پرونده آزاد شود. فردا نیز در تلاش برای تعلیق حکم زندانی شدن عمران خان در پرونده افشای اسرار محرمانه دولتی خواهیم بود. همان‌طور که قبلا گفتم، اگر آن حکم تعلیق شود، پس از آن هیچ مانعی برای آزادی عمران خان از زندان وجود نخواهد داشت.»

دادگاه‌های پاکستان یک هفته قبل از برگزاری انتخابات سراسری هشتم ماه فبروری این کشور بر عمران خان حکم صادر کردند.

عمران خان نخست‌وزیر پیشین پاکستان اتهام‌های وارده بالای خودش را رد کرده و آن را تلاش آشکار از سوی مقام‌های پاکستان برای جلوگیری از به قدرت رسیدن او عنوان کرده ‌است.

 

نظرات بسته شده است.