حوادث ترافیکی در بدخشان و میدان وردک ۱۴ کشته و زخمی برجای گذاشت

فرماندهی امنیه‌ امارت اسلامی در بدخشان علت وقوع این حادثه را سرعت بیش از حد موتر نوع «پاسو» عنوان کرده است.

مسئولان محلی امارت اسلامی در میدان وردک و بدخشان می‌گویند که در پی وقوع دو حادثه‌ی ترافیکی در این ولایت‌ها چهار نفر جان باخته‌اند و ۱۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

فرماندهی امنیه‌ امارت اسلامی در بدخشان گفته است که حوالی ساعت ۳:۰۰ پس‌ازچاشت روز (شنبه، ۱۴ دلو) یک عراده موتر نوع «پاسو» با یک عراده موتر نوع «فلانکوچ» در ساحه‌ی «اشکاشان» ولسوالی ارگو برخورد کرده است.

در خبرنامه‌ی این فرماندهی آمده است که در این حادثه در ابتدا هشت نفر، از جمله راننده‌ی موتر «پاسو»، چهار زن و دو کودک زخمی شده بودند که از این میان یک کودک سه ساله پس از انتقال به شفاخانه ولایتی بدخشان در شهر فیض‌آباد، جان باخته است.

فرماندهی امنیه‌ امارت اسلامی در بدخشان علت وقوع این حادثه را سرعت بیش از حد موتر نوع «پاسو» عنوان کرده است.

از سوی هم، دفتر والی امارت اسلامی در ولایت میدان‌وردک اعلام کرده است که در یک حادثه‌ی ترافیکی در مسیر شاهراه کابل – قندهار، سه نفر جان باخته‌اند و سه نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این دفتر در اکس نوشته است که این حادثه در اثر برخورد یک عراده موتر مسافربری نوع ۵۸۰ با یک عراده موتر کرولا در منطقه‌ی «عزیز قلا»ی ولسوالی سیدآباد، رخ داده است.دفتر والی امارت اسلامی در میدان‌وردک نوشته است که زخمیان برای درمان به شفاخانه ولایتی غزنی منتقل شده‌اند که وضعیت صحی آنان وخیم گزارش شده است.

در مورد علت وقوع این حادثه جزئیاتی ارائه نشده است.

قابل ذکر است که حوادث ترافیکی در افغانستان سالانه جان ده‌ها نفر را می‌گیرد و ده‌ها زخمی و معلول برجای می‌گذارد.

 

نظرات بسته شده است.