حمله موشکی امریکا به پایتخت عراق و شهادت دو تن از فرماندهان جنبش «کتائب حزب الله»

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه مدعی شد: در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از کشته شدن غیرنظامی وجود ندارد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام اذعان کرد که نیروهای آمریکایی یک فرمانده جنبش مردمی “کتائب حزب‌الله” عراق را در بغداد هدف قرار داده‌اند. منابع عراقی از شهادت دو فرمانده این جنبش خبر داده اند. این جنبش پیش از این تأکید کرده بود که نظامیان تروریست آمریکا باید از عراق خارج شوند.

فرماندهی مرکز نیروهای آمریکایی در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام عصر چهارشنبه به وقت محلی با انتشار بیانیه‌ای گفت: ساعت ۹:۳۰ شب ۱۸ دلو، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) در پاسخ به حملات به نیروهای آمریکایی، یک حمله یکجانبه در عراق انجام دادند که منجر به کشته شدن یک فرمانده کتائب حزب‌الله شد.

به گزارش ایرنا، سنتکام مدعی است که این فرمانده گروه کتائب حزب‌الله، مسئول هدایت و مشارکت در حملات علیه نیروهای آمریکایی در منطقه بود.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه مدعی شد: در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از کشته شدن غیرنظامی وجود ندارد.

سنتکام ادعا کرد: ایالات متحده آمریکا به اقدامات لازم برای محافظت از نیروهای آمریکایی ادامه خواهد داد و در مسئول دانستن همه کسانی که امنیت نیروهای ما را تهدید می‌کنند، تردید نخواهیم کرد.

پیش از این، یک مقام آمریکایی در پی شنیده شدن صدای چند انفجار در شرق بغداد اذعان کرد که نیروهای آمریکایی دوباره به عراق حمله کرده‌اند.

منابع خبری چهارشنبه شب به وقت بغداد از شنیده شدن صدای چند انفجار در شرق بغداد خبر دادند.

منابع عراقی گزارش دادند که در حمله تروریستی پهپادی به یک موتر در شرق بغداد، «ارکان العلیاوی» و «ابو باقر الساعدی» از فرماندهان کتائب حزب‌الله توسط آمریکا «به شهادت رسیدند».

در واکنش به این حمله، ابوحسین الحمیداوی، دبیرکل گروه مقاومت کتائب حزب‌الله شهادت ابوباقر الساعدی و ارکان العلیاوی در حمله تروریستی آمریکا را به ملت اسلامی و مردم عراق تبریک و تسلیت گفت.

الحمیدوای ضمن تسلیت به خانواده و یاران این شهید، از خدا صبر جزیل و پایداری در مسیر جهاد را درخواست کرد.

پیش از این، جنبش کتائب حزب الله با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرده بود که نظامیان تروریست آمریکا باید از عراق خارج شوند.

در این بیانیه آمده است؛ موضع اصولی کتائب، در مخالفت قاطع با هر گونه سلطه‌ قدرتهای شرور بر امکانات و توانمندیهای ملت عراق ثابت بوده و خواهد بود و هر اندازه فشارها و چالشها بیشتر شود، این مسئله مانعی برای کتائب نخواهد بود.

کتائب هشدار داده بود که اگر تروریستهای آمریکایی از عراق خارج نشوند، غافلگیری های بیشتری در راه خواهد بود.

کتائب حزب الله عراق تأکید کرده بود که دست صهیونیست‌ها را در عراق و منطقه قطع خواهد کرد.

نظرات بسته شده است.