حملات هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان/ تداوم بمباران غزه/ یورش ارتش اشغالگر به کرانه باختری

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: جنگ غزه برای مدت طولانی‌تری ادامه خواهد داشت

 

حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان، تداوم بمباران مرکز و جنوب غزه و یورش ارتش اشغالگر به کرانه باختری از جمله مهمترین تحولات نود و چهارمین روز عملیات طوفان الاقصی است.

ارتش رژیم صهیونیستی از ساعات پایانی شب گذشته به چند منطقه در کرانه باختری مانند نابلس، رام‌الله و قدس اشغالی یورش برده و طی آن با نیروهای مبارز فلسطینی درگیر شده است.

رژیم اسرائیل همزمان با این یورش‌ها به مناطقی در مرکز و جنوب غزه حملات هوایی انجام داد که بیشتر این حملات متمرکز بر مرکز نوار غزه بوده و تاکنون از شمار شهدا و زخمی‌ها خبری مخابره نشده است.

حملات راکتی به مواضع نظامی رژیم صهیونیستی در مرز لبنان و فلسطین اشغالی

منابع خبری گزارش دادند که تعدادی راکت از خاک لبنان به سمت الجلیل الاعلی در فلسطین اشغالی شلیک شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آژیر هشدار در الجلیل الاعلی به صدا در نیامده و اشغالگران در این حملات غافلگیر شده‌اند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: جنگ غزه برای مدت طولانی‌تری ادامه خواهد داشت

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه وال‌‌استریت‌ژورنال گفت که جنگ در غزه از مرحله «تحرکات شدید» عبور کرده و وارد «نوع متفاوتی از عملیات‌های ویژه» شده است.

علی‌رغم آنکه جمع‌بندی منابع مختلف نشان می‌دهند که ارتش رژیم موفقیتی در محقق کردن اهداف جنگی خود نداشته است گالانت گفت که اسرائیل از هدف نابودی حماس دست نخواهد کشید.

گالانت همچنین تصریح کرد که فصل جدید جنگ «برای مدت طولانی‌تری ادامه خواهد داشت». او مدعی شد: «ما نزدیک به مرحله بعدی در شمال [غزه] هستیم. [جنگ] مدتی طول خواهد کشید ولی از هدفمان دست نخواهیم کشید».

وزیر جنگ اسرائیل در بخش دیگری از این مصاحبه حزب‌الله را تهدید کرد و گفت: «آماده فداکاری هستیم. آنها دارند اتفاقات در غزه را می‌بینند. می‌دانند که می‌توانیم همین کار را در بیروت انجام دهیم».

در میان اعترافات صریح محافل صهیونیستی به فرسایشی شدن جنگ غزه برای این رژیم و ناتوانی اسرائیل در تحقق اهداف اعلام شده خود در این جنگ، شبکه 13 تلویزیون این رژیم به تازگی گزارش داد که با گذشت سه ماه از بروز از جنگی که اسرائیل علیه غزه به راه انداخته، ارتش به دلیل ناتوانی نهاد سیاسی در تعیین اهداف ادامه جنگ، در وضعیتی آشفته به سر می‌برد.

حزب الله: پاسخ‌های بعدی در راه است

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله با بیان اینکه حمله به پایگاه مرون تنها پاسخ اولیه به جنایت صهیونیست‌ها در ضاحیه جنوبی بیروت بود تاکید کرد پاسخ‌های بعدی حزب‌الله در راه است و دشمن بداند که همه مواضع آن در تیررس موشک‌های مقاومت قرار دارد.

دستور نتانیاهو به وزرای کابینه برای دادن تست دوره‌ای «دروغ‌سنجی»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که از درز اطلاعات محرمانه جلسات کابینه به رسانه‌ها عصبانی است به وزرا و دیگر مقام‌های شرکت‌کننده در جلسات مهم دستور داده تست دروغ‌سنجی بدهند.

طبق گزارش کانال 12 اسرائیل نتانیاهو گفت: «تمامی کسانی که در جلسات کابینه و جلسات امنیتی شرکت می‌کنند بایستی این کار را انجام دهند چون ادامه کار به شکلی که حالا هست امکان‌پذیر نیست».

هدف قراردادن مواضع نظامیان متجاوز صهیونیست با راکت F9

کندک‌های المجاهدین اعلام کرد: رزمندگان ما، تجمعات نیروها و ادوات دشمن صهیونیستی را در محورهای شهر غزه با راکت F9 درهم کوبیدند.

آنروا: تنها 5 مرکز از 22 مرکز بهداشتی سازمان ملل در غزه فعال است

آژانس امداد و کار به آوارگان فلسطینی (آنروا) امروز اعلام کرد که تنها 5 مرکز بهداشتی از 22 مرکز بهداشتی متعلق به آنروا در مناطق مرکزی و جنوبی نوار غزه فعال هستند و بقیه در حملات اسرائیل به نوار غزه از خدمت رسانی خارج شده‌اند.

کنعانی: رژیم صهیونیستی به دنبال گسترش جنگ در منطقه و فرامنطقه است

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست هفتگی با خبرنگاران در خصوص احتمال گسترش جنگ در منطقه و اهداف رژیم از این گسترش گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال توسعه جنگ در منطقه و تبدیل به جنگ فرامنطقه‌ای است. اساساً رژیم ماهیت استقرار خودش را در دامن زدن به جنگ در منطقه دیده است.

حمله توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به جنوب لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه اطراف شهرکهای مروحین و الضهیره در جنوب لبنان را با توپخانه هدف قرار داد.

شهادت 73 فلسطینی در غزه طی  24 ساعت گذشته

وزارت صحت‌‌عامه غزه امروز اعلام کرد که رژیم اشغالگر صهیونیستی در طی 24 ساعت گذشته مناطق مختلف نوار غزه را بمباران کرده است که در نتیجه آن 73 نفر به شهادت رسیده و 99 نفر نیز مجروح شده است.

یورش گسترده نظامیان صهیونیست به شرق قلقیلیه

شمار زیادی از نظامیان رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه به شهرک «عزون» در شرق قلقیلیه واقع در کرانه باختری یورش بردند.

شیخ نعیم قاسم: تا جنگ غزه متوقف نشود، جبهه جنوب لبنان آرام نمی‌گیرد

معاون دبیرکل حزب‌الله با اشاره به اینکه درگیری‌های امروز در جنوب لبنان نتیجه جنگ علیه غزه است تاکید کرد تا زمانی که  تجاوزات رژیم صهیونیستی ضد غزه متوقف نشود، هیچ جای بحثی برای آرام شدن جبهه جنوب وجود ندارد.

مخالفت مصر با گشت‌زنی پهپادهای صهیونیست در جنوب غزه

رسانه‌های امریکا مدعی شدند که دولت مصر با درخواست رژیم صهیونیستی برای ارسال پهپاد به‌منظور پایش محور فیلادلفیا یا همان صلاح‌الدین حدفاصل بین غزه و مصر مخالفت کرده است.

گفتنی است رژیم صهیونیستی بعد از ناکامی‌های سال‌های گذشته و جنگ اخیر تلاش دارد برای اعمال فشار و تشدید محاصره علیه ساکنان غزه و گرو‌ه‌های مقاومت، حدفاصل بین جنوب غزه و مصر را به کنترل خود درآورد.

 

نظرات بسته شده است.