حملات جنایتکارانه صهیونیست‌ها به رفح با بیش از ۱۰۰ شهید/ واکنش حماس به حملات رژیم صهیونیستی به رفح و کشتار دهها فلسطینی/ دیدار زیاد النخاله با سید حسن نصرالله

حملات بی‌سابقه رژیم اسرائیل به رفح

حملات بی‌سابقه و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به منطقه رفح در نوار غزه، واکنش حماس به حملات رژیم صهیونیستی به رفح و کشتار دهها فلسطینی و دیدار زیاد النخاله با سید حسن نصرالله از جمله مهمترین تحولات یکصدو بیست و نهمین روز عملیات طوفان الاقصی است.

علی‌رغم ادعای رسانه‌های آمریکا مبنی بر اینکه رژیم اسرائیل در ادعاهای خود مبنی بر حمله به رفح جدی نیست، ارتش این رژیم حملات توپخانه‌ای، موشکی و هوایی بی‌سابقه‌ای به این منطقه و شهر رفح داشت که بر اثر آن تاکنون بیش از 100 نفر شهید و صدها تن دیگر زخمی شده یا زیر آوار مانده‌اند.

ارتش رژیم اسرائیل بامداد امروز دوشنبه همچنین اعلام کرد که ساعت شش به‌وقت قدس اشغالی بیانیه‌ای ناراحت‌کننده را در مورد کشته شدن نظامیانش در غزه صادر خواهد کرد.

در یورش صهیونیست‌ها به نقاط مختلف کرانه باختری نیز دو نفر یکی در بیت‌لحم و دیگری در قدس اشغالی به شهادت رسیدند.

مهمترین تحولات یکصدو بیست و نهمین روز عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

جزئیات دیدار زیاد النخاله با سید حسن نصرالله

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله دیدار کرد که طی آن آخرین تحولات نوار غزه و کرانه باختری در سطح میدانی، مردمی و سیاسی و اوضاع جبهه های پشتیبانی و حمایتی که محور مقاومت در میادین مختلف به عمل می آورد، و نیز احتمالات و سناریوهای قابل پیش بینی چه در سطح میدانی یا تماسهای سیاسی بررسی شد.

سید حسن نصرالله و النخاله بر ضرورت ثبات قدم و ادامه نبرد با قدرت تا تحقق پیروزی وعده داده شده به یاری خدا تاکید کردند.

زخمی شدن 2855 نظامی صهیونیست از هفتم اکتبر تاکنون

رسانه های عبری به زخمی شدن 2855 نظامی صهیونیست از ابتدای جنگ این رژیم در هفتم اکتبر 2023 با وجود سیاست سانسور شدید تلفات ارتش رژیم اشغالگر اعتراف کردند.

دیدار امیرعبداللهیان با مسئولان گروه‌های فلسطینی در دمشق

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران شب گذشته با حدود 15 نفر از مسئولان گروه‌های مختلف فلسطینی مستقر در دمشق دیدار و در خصوص آخرین وضعیت فلسطین و نحوه پایان دادن به جنگ علیه غزه و توقف نسل‌کُشی فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی گفتگو و تبادل نظر کرد.

بمباران منازل مردم در دیرالبلح و شهادت دستکم 10 نفر

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منازل مردم در منطقه البرکه دیرالبلح را بمباران کردند که به شهادت دستکم 10 نفر از جمله چند کودک منجر شده است.

حملات بی‌سابقه رژیم اسرائیل به رفح

از ساعتی پیش شهر رفح که بیشترین جمعیت نواز غزه را در خود جای داده است، هدف حملات موشکی، توپخانه‌ای و هوایی قرار گرفته است.

ارتش این رژیم  بامداد امروز حملات توپخانه‌ای، موشکی و هوایی بی‌سابقه‌ای به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه داشت که بر اثر آن تاکنون بیش از 100 نفر شهید و 230 تن دیگر زخمی شده یا زیر آوار مانده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از بامداد امروز تاکنون بیش از 50 بار رفح را بمباران کرده است.

واکنش حماس به حمله وحشیانه بامدادی رژیم صهیونیستی به رفح و کشتار دهها فلسطینی

جنبش حماس با صدور بیانیه ای تاکید کرد: حمله ارتش اشغالگران نازی به شهر رفح و ارتکاب جنایات هولناک علیه غیرنظامیان بی دفاع و آوارگان به ویژه کودکان و زنان و سالخوردگان که تاکنون بیش از 100 شهید به جا گذاشته، در ادامه جنگ نسل کشی و تلاشها برای کوچ اجباری مردم فلسطین قرار دارد.

در بیانیه جنبش حماس آمده است: حمله ارتش تروریستی دشمن به رفح، تشدید جنگ نسل کشی و گسترش جنایات علیه ملت ما با توجه به اوضاع فاجعه باری است که این شهر به سبب ازدحام حدود یک میلیون و چهارصد هزار شهروند با آن روبرو است و خیابانهایش به اردوگاههای آوارگانی تبدیل شده که در شرایط بی نهایت سخت و دشوار در نتیجه نیاز به ساده ترین نیازهای زندگی به سر می برند.

شهادت جوان فلسطینی در کرانه باختری

یک جوان فلسطینی در تیراندازی صهیونیست‌ها در شهرک بتیر منطقه بیت‌لحم، واقع در کرانه باختری به شهادت رسید.

رسانه‌های فلسطینی ساعتی بعد هویت شهید کرانه باختری را رامد راشد البطحه اعلام کردند.

شهادت یک زن فلسطینی به‌دست تک‌تیراندازان صهیونیست

الجزیره گزارش داد یک زن فلسطینی بر اثر تیراندازی تک‌تیراندازان رژیم اسرائیل به‌سمت شفاخانه ناصر شهر خان‌یونس به شهادت رسید.

ارتش صهیونیستی صبح بیانیه ناراحت‌کننده خواهد داد

ریشت کان نوشت که قرار است سخنگوی ارتش صهیونیستی ساعت شش صبح امروز دوشنبه به‌وقت قدس اشغالی بیانیه‌ای ناراحت‌کننده صادر کند.

از ساعتی پیش صهیونیست‌ها می‌گویند «حادثه دردآوری» در خان‌یونس رخ داده است، احتمالاً ارتش متجاوزین بار دیگر تلفات سنگینی داده است.

 

روزنامه عبری: اخبار ناگواری در راه است

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت نوشت: اخبار ناگواری از جبهه غزه به گوش می‌رسد.

المنار: حداقل 11 نظامی صهیونیست کشته شده‌اند

شبکه المنار حزب‌الله لبنان به نقل از منبعی میدانی در غزه گزارش داد که دست‌کم 11 نظامی صهیونیست از جمله یک افسر در کمین دقیق و حساب‌شده مقاومت فلسطین در خان‌یونس به هلاکت رسیده‌اند.

بمباران 2 مسجد با هزاران پناهنده در رفح

المیادین گزارش داد که مساجد الرحمه و الهدای شهر رفح که هزاران آواره و پناهنده را در خود جای داده، هدف بمباران بامدادی امروز دوشنبه قرار گرفته است.

ادعای ارتش صهیونیستی در مورد یافتن 2 اسیر صهیونیست

ارتش رژیم اسرائیل مدعی است که در حمله به رفح دو اسیر صهیونیست را توانسته است آزاد کند، با این حال از زخمی شدن یک نظامی خود نیز خبر داده است.

 

نظرات بسته شده است.