جان باختن ۳۳ تن در پی سیلاب‌های پسین در کشور

وزارت دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی می‌گوید که در کنار تلفات جانی، زیان‌های هنگفت مالی نیز به شهروندان وارد شده است.

در نتیجه بارش برف و باران و جاری شدن سیلاب‌ها در سه روز پسین در کشور، ۳۳ تن جان باخته‌ و ۲۷ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

وزارت دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی می‌گوید که در کنار تلفات جانی، زیان‌های هنگفت مالی نیز به شهروندان وارد شده است.

به گفته‌ی سخن‌گوی این وزارت، از اثر این سیلاب‌ها، دوصد راس مواشی تلف، بیش از شش‌صد خانه به گونه کلی و قسمی از بین رفته و دوهزار جریب زمین زراعتی نیز تخریب شده‌اند.

جانان سایق سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی گفت: «نظر به آمارهای ابتدایی، متاسفانه از اثر سیلاب‌‌های اخیر سی و سه نفر شهید و بیست و هفت تن دیگر زخمی شده‌اند. همین گونه، شش‌صدو شش خانه نیز به گونه قسمی و کلی تخریب شده‌اند

آقای سایق می‌افزاید که در هماهنگی با وزارت‌های صحت عامه، دفاع، فواید عامه و برخی از نهادهای دیگر خود را به محل‌های آسیب‌پذیر رسانده و از افزایش تلفات جلوگیری کرده‌اند.

سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی می‌افزاید بیش‌تر تلفات جانی و مالی در ولایت‌های فراه، هرات، زابل و قندهار بوده‌ است.

جانان سایق افزود: «تلفات زیاد اکثریت در ولایت فراه، هرات، زابل و قندهار بوده و بیش‌تر قربانیان نیز از ولایت قندهار بوده است

وزارت دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی آمار می‌دهد که از آغاز ماه روان خورشیدی تا اکنون، برای بیش از بیست و دو هزار خانوده نیازمند کمک‌های ملی و بین‌المللی را فراهم و توزیع کرده‌اند.

این وزارت از افزایش تلفات سیلاب‌ها و احتمال بارش برف و باران و نیز جاری شدن سیلاب‌های در ولایت‌های کشور در روزهای آینده نیز خبر می‌دهد.

نظرات بسته شده است.