ثبت بیش از ۴هزار واقعه مثبت کرونا از آغاز ۲۰۲۴

شرافت زمان امرخیل سخن‌گوی وزارت صحت عامه گفته است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در مقایسه با زمان مشابه در سال ۲۰۲۳ میلادی، در ۲۰۲۴ کاهش یافته است.

وزارت صحت عامه آمار داده است که از آغاز سال روان میلادی تا اکنون بیش از ۴هزار واقعه مثبت کرونا در سراسر کشور به ثبت رسیده است.

شرافت زمان امرخیل سخن‌گوی وزارت صحت عامه گفته است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در مقایسه با زمان مشابه در سال ۲۰۲۳ میلادی، در ۲۰۲۴ کاهش یافته است.

آقای امرخیل گفت: «از آغاز سال ۲۰۲۴ تا اکنون، نزد ما ۴۰۱۶ واقعه کرونا ثبت شده و واقعات نسبت به ۲۰۲۳ کم شده است.»

هم‌زمان مسوولان بخش کووید – نزده شفاخانه امراض ساری افغان – جاپان  آمار داده‌اند که در یک هفته پسین از میان ۸۹ آزمایش انجام شده، نتیحه ۲۷ آزمایش مثبت بوده است.

شیرین آغا مسوول بخش مراقبت جدی شفاخانه امراض ساری افغان – جاپان به طلوع‌نیوز گفت: «در هفته گذشته تعداد مراجعینی که مشخص به‌خاطر تشخیص کوید – نزده  آمدند ۸۹ نفر بودند که ۲۷ نفرش مثبت بود.»

غلام مصطفی که برای بار سوم به بیماری کووید – نزده مبتلا شده و در بخش عاجل شفاخانه افغان – جاپان بستری است، گفت: «به تاریخ اول ثور این‌جا آمدم. شب در خانه یک حمله سرم آمد و آکسیجن قطع شد سپس تا تا این‌جا نفهمیدم چگونه آمدم. بسیار بد وضعیت بود.»

انعام رحتمی یکی از پزشکان درباره علت بلند رفتن آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا گفت: «مردم در ایام عید رهنمودهای پزشکان و وزارت صحت عامه را رعایت نکردند مثلن در محل‌های پر جمعیت رفت و آمد کردند و ماسک هم استفاده نکردند.»

شفاخانه امراض ساری افغان – جاپان از سال ۲۰۱۹ میلادی تا اکنون درمان‌گاه بیماران مبتلا به ویروس کرونا است.

بر بنیاد آمارهای وزارت صحت عامه، بیش از صد مرکز برای تشخیص و درمان بیماران کووید – نزده در سراسر کشور فعالیت دارند.

نظرات بسته شده است.