توکایف: وضعیت افغانستان نیازمند توجه دقیق است

جومارت توکایف در این دیدار ادامه تلاش‌ها برای جلوگیری از بحران انسانی و ایجاد شرایط برای ثبات بلند مدت در افغانستان را مهم خوانده است.

جومارت توکایف رییس‌جمهور قزاقستان در دیدار با وزیران خارجه کشور‌های عضو شانگ‌های گفته که وضعیت در افغانستان نیازمند توجه است.

بربنیاد گزارش رسانه‌های قزاقی، جومارت توکایف در این دیدار ادامه تلاش‌ها برای جلوگیری از بحران انسانی و ایجاد شرایط برای ثبات بلند مدت در افغانستان را مهم خوانده است.

رییس‌جمهور قزاقستان افزود: «وضعیت در افغانستان نیازمند توجه دقیق است. ادامه تلاش‌ها برای جلوگیری از یک بحران انسانی و ایجاد شرایط برای ثبات بلندمدت بسیار مهم است. حمایت از ابتکار قزاقستان برای ایجاد یک مرکز منطقه‌ای سازمان ملل متحد برای اهداف توسعه پایدار برای آسیای مرکزی و افغانستان در آلماتا بسیار مهم است.»

توماس ویست نماینده ویژه امریکا برای افغانستان در دیدار با مقام‌های قطری بر امنیت و ثبات در افغانستان تاکید ورزیده است.

در خبرنامه وزارت خارجه قطر آمده است: «سفیر فیصل بن عبدالله آل حنزاب، نماینده ویژه وزیر خارجه، روز دوشنبه با توماس ویست، نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور افغانستان که در سفر به این کشور به سر می‌برد، دیدار کرد.در این نشست آخرین تحولات در افغانستان و تلاش‌های مشترک بین‌المللی برای دست‌یابی به امنیت و ثبات در افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.»

در همین حال، سهیل شاهین رییس دفتر سیاسی امارت اسلامی در قطر می‌گوید که در حال حاضر در کشور صلح و ثبات تامین و برای درک مشکلات افغانستان نیاز است با امارت اسلامی گفت‌وگو شود.

رییس دفتر سیاسی امارت اسلامی در قطر تصریح کرد: «هر کسی که می‌خواهد به مشکل افغانستنان بفهمد و به آن راه حل بگوید نیاز است با امارت اسلامی دیدار و گفت‌وگو کند.»

پیش از این تاس به نقل از وزارت خارجه روسیه نوشته بود که در نشست شانگ‌های وزیران خارجه کشورهای عضو درباره ثبات در افغانستان گفت‌وگو خواهند کرد.

نظرات بسته شده است.