توزیع گندم بذری و کود‌های سفید و سیاه برای دهاقین بدخشان

توزیع گندم بذری و کود‌های سفید و سیاه برای دهاقین بدخشان.

ریاست زراعت، آبیای و مالداری ولایت بدخشان با همکاری یک موسسه خصوصی برای حمایت از دهاقین و مزرعه داران حدود 30 متریک تن گندم بذری و کود‌های سفید و سیاه را برای ساکنان ولسوالی‌های زیباک و اشکاشم این ولایت توزیع نمود.

قاری قطب الدین دهنوی، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بدخشان گفت با هماهنگی و حمایت یک موسسه خصوصی 30  متریک تن گندم بذری، کود سفید یا یوریا و کود سیاه برای 200 دهقان در ولسوالی‌های زیباک و اشکاشم توزیع گردیده است.

وی هدف از توزیع گندم بذری و کود سفید و سیاه را حمایت از دهاقین خواند و افزود: «سهم هر دهقان یک بوری گندم بذری، یک بوری کود سفید و یک بوری کود سیاه است و هدف ما حمایت از کشت و زرع دهاقین در فصل بهار می‌باشد».

قاری دهنوی اظهارداشت که توزیع گندم بذری، کود‌های سفید و سیاه بخش از کمک‌های ما برای دهاقین و باغداران در ولایت بدخشان می‌باشد و ما تلاش می‌کنیم دامنه حمایت‌های هود را از مزرعه داران و دهاقین گسترش بدهیم.

گفتنی است که ولسوالی‌های زیباک و اشکاشم در ولایت بدخشان جز مناطق سرد سیر کشور می‌باشد که طبق زمان بندی کشت و زرع آغاز تا پایان ماه ثور زمان بذر گندم در این ولسوالی‌ها محسوب می‌شود.

نظرات بسته شده است.