تلفات سیلاب‌های اخیر در کشور به ۵۰ نفر رسید

بر بنیاد آمارهای این وزارت، در نتیجه این رویدادها ۷هزار جریب زمین کشاورزی تخریب و ۴۰۰ راس مواشی نیز تلف شده‌اند.

وزارت دولت برای رسیدگی به رویدادهای طبیعی گفته است که تلفات بارندگی‌ها و سیلاب‌های چهار روز پسین افزایش یافته و تا اکنون ۵۰ نفر در این رویدادها جان باخته‌اند.

این وزارت زخمی شدن ۳۶ نفر دیگر را هم در این رویدادها تایید می‌کند.

بر بنیاد آمارهای این وزارت، در نتیجه این رویدادها ۷هزار جریب زمین کشاورزی تخریب و ۴۰۰ راس مواشی نیز تلف شده‌اند.

جانان سایق سخن‌گوی وزارت دولت برای رسیدگی به رویدادهای طبیعی به طلوع‌نیوز گفت: «در نتیجه باران‌ها و سیلاب‌های اخیر ۵۰ هم‌وطن ما را از دست داده‌ایم و ۳۶ نفر دیگر زخم برداشته‌اند. بطور کلی و قسمی ۷۰۶ خانه تحریب شده و تقریبا ۴۰۰ راس مواشی تلف شده و ۱۶۰۶ خانه هم‌چنان در نتیجه این سیلاب‌ها متضرر شده است.»

سیلاب‌های در ولایت‌های بادغیس، ارزگان، فراه، پکتیا، زابل، هلمند، کنر، کابل، بدخشان، غور، قندهار، تخار و پروان بیشتر از مردم قربانی گرفته است.

از سویی‌هم برخی از آسیب‌دیده‌های سیلاب‌های پسین از زیان‌های هنگفت مالی خبر داده و خواستار رسیدگی به چالش‌های شان هستند.

صدیق‌الله باشنده هلمند به خبرنگار طلوع‌نیوز گفت: «سیلاب‌ها بسیار ضرر رسانیده، به ما در حدود ۱۵۰هزار افغانی تاوان مالی رسانیده است.»

عبدالمنان باشنده ارزگان می‌گوید: «مردم کجا بروند؟ شما چه زمانی به ما کمک می‌کنید؟ حالی هم وضعیت تا حدی خراب است که روده‌های ما خشک شده»

پیش از این وزارت دولت برای رسیدگی به رویدادهای طبیعی گفته بود که در نتیجه رویدادهای طبیعی در سه روز پسین در کشور ۳۳ نفر جان باخته و ۲۷ نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

نظرات بسته شده است.