تلاش ا.ا برای ساده‌سازی روند ارایه خدمات در اداره‌ها

سرپرست وزارت معارف و رییس اداره امور نیز در این نشست شرکت کرده بودند.

عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست‌الوزرا در نشستی در کابل بر ساده‌سازی روند خدمات دولتی به شهروندان تاکید ورزیده است.

آقای حنفی در نشستی که به منظور امضای توافق‌نامه‌های تطبیقی روند ساده‌سازی خدمات دولتی برگزار شده بود، گفته است که تلاش‌ها برای حکومت‌داری الکترونیکی در کشور آغاز شده و با اجرای آن روند ساده‌سازی ارایه خدمات دولتی و شفافیت در نهادهای دولتی به میان خواهد آمد.

برخی مقام‌های دیگر به‌شمول سرپرست وزارت معارف و رییس اداره امور نیز در این نشست شرکت کرده بودند.

معاون اداری ریاست‌الوزرا با اشاره به این‌که هنوز هم در اداره‌های حکومتی کاغذپرانی وجود دارد، گفت: «در ادارات هنوز هم بروکراسی یا کاغذپرانی وجود دارد. یک محصل یا یک انسان غریب وقتی از پکتیا یا از بدخشان و یا از غور به‌خاطر گرفتن یک سند ضروری می‌آید و به ادارات مراجعه می‌کند، این‌قدر طی مراحل ضرورت است که مجبور است هفته‌ها در هتل‌ها و جاهای دیگر سرگردان باشد.»

سید حبیب‌الله آغا سرپرست وزارت معارف در این نشست، وجود چالش‌ها در اداره‌های حکومتی را پذیرفته و گفته است که شهروندان برای اجرای کار‌های اداری شان هفته‌ها انتظار می‌کشند.

سرپرست وزارت معارف افزود: «از برای خدا بیایید، با اتفاق همه کارها را ساده کنیم. نشست‌های خود را هم ساده کنیم. ملاقات‌ها با مردم را هم ساده کنیم. گشت‌وگذار خود را هم ساده کنیم. ما که خود را جانشین صحابه کرام می‌شماریم، صحابه کرام همین قسم حکومت می‌کرد که ما می‌کنیم؟»

نورالحق انور رییس اداره امور گفه است که اجرای روند ساده‌سازی در اداره‌ها در فهرست اولویت‌های امارت اسلامی قرار دارد و در جریان سه سال ۵۰۰ پروسه‌ مغلق در اداره‌های حکومتی ساده‌سازی شده است.

سرپرست اداره امور افزود: «بیشتر از پنج‌صد پروسه ساده شده است و این خبر خوش است که در وزارت‌ها و نهادهای امارتی این یک فکر است که با هم ارتباط بگیرند.»

محمد خالد سجستانی معین خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کابل گفت: «پیشنهاد می‌کنیم که هرچه ساده‌سازی شده در آینده ارزیابی شود که آیا این ساده‌سازی ما چقدر نتیجه داده است. باز مرحله دوم و سوم ساده‌سازی شود تا ملت ما تکلیف نشود.»

معاون اداری ریاست‌الوزرا در این نشست روند ساده‌سازی در اداره‌های حکومتی را یک اصل ‌‍دانسته و افزوده است که این روند سال گذشته در ۹ وزارت اجرا شده است.

نظرات بسته شده است.