تلاش‌های وزارت ترانسپورت برای معیاری ساختن میدان‌های هوایی

آقای احمدی با بیان این‌که ۲۷ میدان هوایی در کشور فعال‌اند، افزوده است که از پنج میدان هوایی کشور پروازهای بین‌المللی انجام می‌شود.

امام‌الدین احمدی سخن‌گوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی گفته است که تلاش می‌شود تا‌ تمامی میدان‌های هوایی کشور با معیارهای جهانی برابر شوند.

آقای احمدی با بیان این‌که ۲۷ میدان هوایی در کشور فعال‌اند، افزوده است که از پنج میدان هوایی کشور پروازهای بین‌المللی انجام می‌شود.

به گفته‌ی سخن‌گوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی، بسیاری از میدان‌های هوایی به‌شمول میدان هوایی کابل پس تحول در کشور تخریب شده بودند که در جریان حاکمیت امارت اسلامی دوباره بازسازی و آماده پرواز شدند.

آقای احمدی گفت: «بعد از خروج قوای ناتو و امریکا بخش هوایی مکمل فلج شده بود، تمام میدان‌های هوایی کشور تخریب شده بود، تجهیزاتش خراب بود که ما بعد از فتح توانستیم به زودترین فرصت میدان‌ها را با تجهیزات اکمال کنیم.»

امام‌الدین وریماچ معین پیشین وزارت ترانسپورت و هوانوردی گفته است که برای از سرگیری پروازهای شرکت‌های بزرگ هوانوردی نیاز است تا میدان‌های هوایی با معیارهای جهانی برابر باشند.

آقای وریماچ گفت: «زیرساخت‌ها مخصوصا در بخش هوانوردی بسیار مهم است. داشتن میدان‌های هوایی معیاری در تمام ‌ولایت‌های افغانستان یکی از ضرورت‌ها است مخصوصا در ولایت‌های بزرگ.»

از سویی‌هم اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری ‌می‌گوید که برای از سرگیری پروازهای شرکت‌های هوانوردی نیاز است تا مشکلات ویزا حل شود.

خانجان الکوزی عضو هیات مدیره اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری گفت: «هند به ما ویزا نمی‌دهد، چین و بعضی از کشورهای آسیای میانه، روسیه و امارات هم ویزا نمی‌دهد و بسیار زیاد تاجران داریم که باید رفت و آمد بکنند.»

پیش از این برخی شرکت‌های هوانوردی خارجی به‌شمول فلای دبی و ایرعربیه پروازهای خود را در افغانستان از سر گرفتند.

نظرات بسته شده است.