تقویت روابط تجاری و ترانزیتی، محور دیدار متقی با معین وزارت تجارت پاکستان

تقویت روابط تجاری و ترانزیتی، محور دیدار متقی با معین وزارت تجارت پاکستان.

 

سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی با معین وزارت تجارت پاکستان روی گسترش و تقویت روابط تجاری و ترانزیتی، ایجاد تسهیلات برای رفت‌وآمد مسافرین، بیماران و تجار از راه‌های عبوری خط فرضی دیورند دیدار و گفتگو کرد.

حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه امارت اسلامی با نشر مطلبی در شبکه اکس گفته که محمد خرم آغا، معین وزارت تجارت پاکستان و هیأت همراهش با مولوی امیرخان متقی سرپرست این وزارت دیدار کرد.

به گفته او، در این نشست که هدف آن تقویت تجارت، ترانزیت و روابط اقتصادی بود، در ابتدأ امیرخان متقی در مورد مشکلات موجود در بخش‌های یادشده و راه‌حل‌های آن صحبت مفصل نمود.

سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی همچنین در رابطه به مشترکات و ارزش‌های مردمی دو کشور اظهار داشت که حکومت‌ها مسوولیت تأمین آنرا دارند.

وی از اقدامات مخلصانه برای حل مشکلات موجود در بخش‌‌های تجارت و ترانزیت یادآوری کرد و‌ آنرا لازمی دانست.

از سوی هم معین وزارت تجارت پاکستان اطمینان داد که در آیندهٔ نزدیک به همه مشکلات موجود در بخش‌های یادشده در حد امکان راه‌حل پیدا خواهند کرد.

در اخیر نشست دوطرف ضمن گسترش و تقویت روابط تجاری و ترانزیتی، روی ایجاد تسهیلات برای رفت‌وآمد مسافرین، بیماران و تجار از راه‌های عبوری خط فرضی دیورند تأکید نمودند.

گفتنی است که معین وزارت تجارت پاکستان روز دوشنبه به دعوت رسمی وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی وارد کابل شد.

 

نظرات بسته شده است.