تعویق رأی‌گیری در مورد پیش‌نویس آتش‌بس فوری در غزه در شورای امنیت سازمان ملل

الجزیره افزودند که به تعویق افتادن رای‌گیری پیش‌نویس قطعنامه پس از آن صورت گرفت که واشنگتن در مورد آن وارد مذاکرات شد.

پس از وتوی پیش‌نویس قطعنامه امریکا در مورد غزه توسط چین و روسیه در روز جمعه(3 حمل)، منابع دیپلماتیک اعلام کردند که به دلیل مداخله امریکا، رای گیری درباره پیش‌نویس جدید قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه در ماه رمضان به روز دوشنبه(6 حمل) موکول شده است.

منابع دیپلماتیک به الجزیره گفتند که شورای امنیت سازمان ملل رای گیری درباره پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده از سوی هفت کشور غیردائم مبنی بر آتش‌بس در غزه در ماه رمضان را به روز دوشنبه موکول کرد.

این منابع افزودند که به تعویق افتادن رای‌گیری پیش‌نویس قطعنامه پس از آن صورت گرفت که واشنگتن در مورد آن وارد مذاکرات شد.

بر اساس آنچه منابع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفتند رای‌گیری که قرار بود امروز(شنبه) در شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره پیش‌نویس قطعنامه جدیدی با درخواست آتش‌بس «فوری» در غزه انجام شود، در تلاش برای جلوگیری از شکستی دیگر پس از استفاده روسیه و چین از حق وتوی خود در روز جمعه علیه پیش‌نویس آمریکا، به روز دوشنبه موکول شد.

این منابع توضیح دادند که این تصمیم برای آن اتخاذ شد تا بحث‌های بیشتری در مورد این پیش‌نویس قطعنامه جایگزین، که توسط تعدادی از اعضای غیردائم شورا تهیه شده، فراهم شود.

به گزارش ایسنا، روز جمعه، روسیه و چین از وتوی خود در شورای امنیت علیه پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره غزه که در جانبداری از تجاوزات صهیونیست‌ها بود، استفاده کردند.

نظرات بسته شده است.