تشکیلات خودگردان فلسطین: امریکا تنها نباید از راهکار دودولتی در فلسطین سخن بگوید

شماری از وزرای کابینه رژیم اسرائیل به صراحت مخالفت خود را با تشکیل کشور فلسطین اعلام کرده‌اند و تاکید کرده‌اند در تل‌آویو بر سر این مسئله اجماع وجود دارد.

سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین می‌گوید که امریکا تنها نباید از راهکار دودولتی در فلسطین سخن بگوید، بلکه باید کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

«نبیل ابوردینه» سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین می‌گوید که امریکا تنها نباید از راهکار دودولتی در فلسطین سخن بگوید، بلکه باید کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

براساس گزارش شنبه‌شب «وفا» خبرگزاری تشکیلات خودگردان، ابوردینه این سخنان را در واکنش به اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل بیان کرده است که گفته بود مخالف تشکیل کشور فلسطین است.

نتانیاهو، روز شنبه، گفته بود که «جو بایدن» رئیس جمهور امریکا درباره امکان شکل‌گیری کشور فلسطین با او صحبتی نکرده است. او همچنین گفت که بعد از پایان جنگ نیز تل‌آویو با شکل‌گیری کشورفلسطین موافقت نخواهد کرد.

سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان به این سخنان نتانیاهو واکنش نشان داد و اظهار داشت: «امریکا بایست کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد و نه فقط از راهکار دودولتی صحبت کند. اکنون زمان مناسب برای این کار است. کابینه اسرائیل تمایلی به صلح و ثبات ندارد و همچنان به این حقیقت که صلح بدون شکل‌گیری کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی و بر پایه مرزهای ۱۹۶۷ برقرار نخواهد شد، اذعان نمی‌کند».

نبیل ابوردینه در عین حال اشاره کرد که قطعنامه‌های شورای امنیت و قطعنامه‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد و اجماع جهانی باعث شده کشور فلسطین به عضو ناظر سازمان ملل متحد تبدیل شود و پرچم کشور فلسطین در کنار پرچم دیگر کشورهای جهان که فلسطین را به رسمیت‌ شناخته‌اند، به اهتزاز در آید.

او همچنین گفت که ملت فلسطین از حقوق مشروع خود، قدس و مقدساتشان و همچنین کشور فلسطین دست نخواهند کشید.

شماری از وزرای کابینه رژیم اسرائیل به صراحت مخالفت خود را با تشکیل کشور فلسطین اعلام کرده‌اند و تاکید کرده‌اند در تل‌آویو بر سر این مسئله اجماع وجود دارد.

روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارانوت» به نقل از «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی این رژیم اخیرا گزارش داد که اجماع گسترده‌ای در تل‌آویو در مخالفت با شکل‌گیری کشور فلسطین وجود دارد.

«ایتمار بن گور» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز اخیرا تاکید کرد همواره کشور فلسطین را انکار کرده است. از سوی دیگر، «میکی زوهر» وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل نیز گفت که تل‌آویو به هیچ وجه اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد.

 

نظرات بسته شده است.