تداوم بمباران مناطق مختلف غزه/ یورش نظامیان اشغالگر به کرانه باختری

یونیسف: از آغاز جنگ 20هزار نوزاد در غزه متولد شدند

تداوم بمباران مناطق مختلف غزه، یورش بامدادی صهیونیست‌ها به کرانه باختری و درگیری با نیروهای مبارز فلسطینی از جمله مهمترین تحولات صد و ششمین روز عملیات طوفان الاقصی است.

هواپیمای رژیم اسرائیل بامداد امروز شنبه مناطق مختلفی از نوار غزه را هدف حملات خود قرار دادند که منطقه «بطن السمین» در شهر خان‌یونس واقع در جنوب یکی از این مناطقی بود که بیشترین حملات را به خود دید.

محله الأمل در این شهر نیز جزو مناطقی بود که هدف شدید حملات توپخانه‌ای و هوایی صهیونیست‌ها قرار داشت.

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز در کرانه باختری به مناطقی مانند نابلس، طولکرم و رام‌الله یورش بردند. در اردوگاه بلاطه واقع در نابلس این یورش منجر به درگیری با مبارزان فلسطین شد و بنا به گفته منابع فلسطین این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

تخریب ساختمان تاریخی شهر غزه در حمله صهیونیست‌ها

ارتش رژیم اسرائیل در یورش بیش از 100 روزه خود به نوار غزه زیرساخت‌های جدید و ساختمان‌های قدیمی را که ارزش تاریخی دارند، هدف قرار می‌دهد. ساختمان شهرداری غزه یکی از این ساختمان‌هاست که در حملات اخیر آسیب جدی دیده و بخشی از آن کاملا تخریب شده است.

ازسرگیری درگیرها در شمال غزه

منابع خبری از آغاز مجدد درگیری‌ها بین مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در شرق جبالیا واقع در شمال غزه خبر دادند. نظامیان صهیونیست شهرک جبالیا را هدف حملات توپخانه‌ای سنگین خود قرار دادند.

درگیری در شرق خان‌یونس

خبرنگار الجزیره از درگیری بین رزمندگان مقاومت فلسطین با ارتش رژیم صهیونیستی در شرق خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه خبر داد. جزئیات بیشتری از این درگیری‌ها منتشر نشده است.

نظامیان صهیونیست منطقه «بطن السمین» در جنوب خان یونس را به شدت بمباران کردند.

درگیری مسلحانه در اردوگاه بلاطه

نظامیان اشغالگر اسرائیلی به اردوگاه بلاطه در شرق نابلس واقع در کرانه باختری یورش بردند. در پی یورش نظامیان اسرائیلی مبارزان مقاومت با آن‌ها وارد درگیری مسلحانه شدیدی شدند. درگیری‌ها در این منطقه همچنان ادامه دارد.

یونیسف: از آغاز جنگ 20هزار نوزاد در غزه متولد شدند

صندوق کودکان سازمان ملل متحد «یونیسف» تأکید کرد که هزاران کودک فلسطینی در جهنم نوار غزه متولد شدند و احتمال دارد که کودکان زیادی در نتیجه شرایط سخت و ناگوار در این باریکه جان خود را از دست دهند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، یونیسف در گزارشی تأکید کرد که از آغاز جنگ در غزه نزدیک به 20 هزار نوزاد فلسطینی در این باریکه متولد شدند، در این گزارش آمده است که در بسیاری از موارد عملیات سزارین بدون بیهوشی انجام می‌گیرد.

شهادت 151 نفر از کارکنان سازمان ملل از آغاز جنگ غزه

آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته 151 نفر از کارکنان این سازمان در حملات ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

آنروا بیان کرد که عملیات امدادرسانی در نوار غزه به‌سبب قطعی شبکه‌های ارتباطی با سختی و دشواری مواجه است.

تحلیلگر صهیونیست: اسرائیل در باتلاق غزه و کرانه باختری گیر افتاده است

آموس هرئیل، تحلیلگر رژیم اسرائیل در روزنامه عبری‌زبان هاآرتص تأکید کرد که نشانه‌های واضحی وجود دارد دال بر اینکه “اسرائیل” به‌طور کامل در باتلاق غزه و کرانه باختری گیر افتاده است اما نتانیاهو و وزرای او از این مسئله غافل هستند.

واشنگتن مرگ تبعه امریکا در کرانه باختری را تایید کرد

بعد از انتشار خبر رسانه‌های فلسطینی درباره کشته شدن یک شهروند امریکایی در کرانه باختری، وزارت خارجه امریکا این خبر را تایید کرد و از اسرائیل درباره این موضوع توضیح خواست.

خبرگزاری فلسطینی «وفا» صبح روز جمعه گزارش داد که «توفیق حافظ عجاق» ۱۷ ساله که شهروند امریکایی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی کشته شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در حال بررسی «ادعاها» درباره شلیک یک نظامی اسرائیلی به شهروند امریکایی است و پولیس اسرائیل هم از آغاز تحقیقات در این باره خبر داده است.

نظرات بسته شده است.