تداوم بمباران منازل مردم در غزه/ شهادت سه تن از رزمندگان  فلسطینی در جنین

لاپید: خواستار یک توافق فوری برای تبادل اسرا هستیم.

تداوم بمباران منازل مردم در نوار غزه، شهادت سه تن از رزمندگان فلسطینی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنین و حمله پهبادی مقاومت عراق به تاسیسات نیروگاه برق رژیم صهیونیستی از جمله مهمترین تحولات یکصدو شصت و هفتمین روز عملیات طوفان الاقصی است.

منابع محلی فلسطینی از درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت فلسطین با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در اردوگاه نورشمس در شهر طولکرم واقع در کرانه باختری خبر دادند. گزارش‌ها حاکی است که دو جوان فلسطینی به‌نام‌های نضال ابوعبید و اِیاد نضال کانوح در حمله به این اردوگاه به شهادت رسیده‌اند.

این در حالی است که کندک جنین وابسته به کندک القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین شهادت سه تن از اعضای این جنبش در حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به موتر حامل آنها در شهر جنین را تأیید کرد.

از سوی دیگر، مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که در حمایت از مردم غزه و در پاسخ به کشتار مردم بی‌دفاع آن، بامداد امروز، پنجشنبه، نیروگاه برق رژیم صهیونیستی در«تل‌آویو» را با پهپاد هدف قرار داده است.

مهمترین تحولات یکصدو شصت‌و هفتمین روز «طوفان الاقصی» را در ادامه دنبال کنید:

لاپید: خواستار یک توافق فوری برای تبادل اسرا هستیم

یائیر لاپید رهبر اپوزیسیون کنست رژیم صهیونیستی خواستار امضای فوری توافق با هدف تبادل اسرای صهیونیست دربند مقاومت فلسطین در غزه شد.

وی با اشاره به اعتراضات شدید خانواده اسرای صهیونیست نسبت به اهمال و بی تفاوتی نتانیاهو و اعضای کابینه این رژیم، خواستار دستیابی به یک توافق فوری برای بازگشت اسرای صهیونیست شد.

چندین شهید دیگر در بمباران منازل مردم در نوار  غزه

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منازل مردم را در اطراف هتل الامر و مجتمع پزشکی شفاء ویران کردند.

توپخانه رژیم صهیونیستی هم منازل مردم در منطقه حبوش غزه را به شدت گلوله باران کرد.

نظامیان صهیونیست هم تعدادی از منازل فلسطینیان را به آتش کشیدند.

ارتش رژیم اشغالگر، خانواده‌های فلسطینی را وادار به کوچ اجباری از شهر غزه به جنوب نوار غزه می‌کنند.

سفر بلینکن به مصر

رسانه‌های مصری از سفر آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا به قاهره با هدف بررسی راه‌های آتش بس در غزه خبر دادند.

دیدار بلینکن با ولیعهد عربستان

آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا می گوید که با ولیعهد عربستان و وزیر خارجه این کشور برای بررسی بحران غزه و تلاش‌ها برای افزایش فوری کمک‌ها به فلسطینیان دیدار کرده است.

تاکید مجدد چین بر ضرورت توقف فوری جنگ علیه غزه

وزارت خارجه چین می گوید که جامعه بین‌المللی باید فورا برای توقف جنگ در غزه وارد عمل شود و اینکه  امدادرسانی را یک مسئولیت اخلاقی بداند.

شفاخانه‌های غزه در معرض حملات مکرر قرار دارند و رنج ساکنان به سبب گرسنگی بر ضرورت آتش بس تاکید می‌کند.

ترور هدفمند نخبگان علمی فلسطینی در غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی

مرکز رصد حقوق بشر یورومدیترانه در بیانیه‌ای اعلام کرد ارتش اسرائیل به شکل از پیش طراحی شده با حمله به برخی مقرهای شرکت‌ها و موسسات مهم در نوار غزه، ده‌ها برنامه نویس و کارشناس زبده علوم اطلاعات و داده و افراد شاغل در بخش‌های کلیدی غزه را هدف ترور قرار داده است.

این مرکز در بیانیه‌ای که منتشر شد اظهار داشته است که ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به کشتن بسیاری از افراد نخبه و کارشناس در حوزه‌های کلیدی همچون فناوری اطلاعات، برنامه نویسی، مهندسی رایانه و افراد تاثیرگذار در حوزه‌های کلیدی همچون پزشکان و چهره‌های دانشگاهی فلسطینی ساکن در نوار غزه کرده است.

تخریب کلینیک تخصصی شفاخانه شفای غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با منفجر کردن محل کلینیک تخصصی درمانی شفاخانه شفا در غرب نوار غزه، آن را به طور کامل ویران کردند.

حمله پهپادی مقاومت عراق به تأسیسات نیروگاه برق رژیم صهیونیستی

مقاومت اسلامی عراق از حمله پهپادی به تأسیسات نیروگاه برق رژیم صهیونیستی در تل‌آویو خبر داد.

مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که در حمایت از مردم غزه و در پاسخ به کشتار مردم بی‌دفاع آن، بامداد امروز نیروگاه برق رژیم صهیونیستی در«تل‌آویو» را با پهپاد هدف قرار داده است.

حزب‌الله لبنان تجمع و ادوات زرهی نظامیان صهیونیست را هدف قرار داد

حزب‌الله لبنان در بیانیه شماره هفتم خود اعلام کرد: مجاهدان مقاومت اسلامی در حمایت از مردم استوار فلسطین در نوار غزه و در حمایت از مقاومت دلیرانه و شرافتمندانه آنان، ساعت ۱۱:۳۵ روز چهارشنبه مورخ ۲۰۲۴/۳/۲۰، یک نیروی مکانیزه دشمن (تجمع و ادوات زرهی) اسرائیلی را هنگام ورود به سایت البغدادی با موشک هدف قرار دادند.

پیش‌نویس قطعنامه تعدیل‌شده امریکا درباره غزه

خبرنگار الجزیره گزارش داد که امریکا پیش‌نویس اصلاح‌شده قطعنامه‌ای را در خصوص جنگ غزه بین اعضای شورای امنیت توزیع کرده است.

بر اساس این گزارش، پیش‌نویس قطعنامه امریکا بر ضرورت آتش‌بس فوری و دائمی برای حفاظت از جان غیرنظامیان دو طرف جنگ تأکید دارد.

نظرات بسته شده است.