تاکید نماینده روسیه بر تعامل کشورها با امارت اسلامی

به باور آقای نبنزیا، روسیه همانند کشورهای دیگر در حالی‌که «طالبان» را به‌رسمیت نمی‌شناسد، اما با آنان تعامل دارد.

واسیلی نبنزیا نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد در یک نشست خبری بر تعامل کشورها با امارت اسلامی تاکید کرده است.

به باور آقای نبنزیا، روسیه همانند کشورهای دیگر در حالی‌که «طالبان» را به‌رسمیت نمی‌شناسد، اما با آنان تعامل دارد.

نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد گفته است: «همانند کشورهایی دیگر ما چاره‌ای نداریم که مقام‌های کنونی افغانستان را به‌رسمیت بشناسیم ولی همانند کشورهای دیگر باید با آنان وارد تعامل شویم. ما باید با افرادی که اکنون بر افغانستان حکومت می‌کنند، تعامل داشته باشیم.»

واسیلی نبنزیا افزوده است که هنوز هم مساله‌ی رعایت حقوق بشر به‌ویژه حقوق زنان برای آنان مهم است.

در همین حال وزارت خارجه قطر به نقل از معاون وزیر خارجه این کشور در امور منطقه‌ای در خبرنامه‌ای توافق روی یک راه معقول تعامل با افغانستان را حیاتی خوانده است.

همزمان با این در دیدارهای حاشیه‌ای این نشست، برخی از نماینده‌های کشورها درباره موضوعات گونا‌گون افغانستان گفت‌وگو کردند.

رشید قطوب‌زاده آگاه مسایل سیاسی به طلوع‌نیوز گفت: «امارت اسلامی با مردم افغانستان وارد گفتمان شود. موضوعات داخل افغانستان که مربوط به حقوق مردم می‌شود از جمله حقوق زتان باید در میان مردم و دولت افغانستان در یک گفتمان ملی حل شود، نه در یک نشست بین‌المللی.»

در همین حال دبیرکل سازمان ملل متحد در دیدار با نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر از او برای میزبانی دومین نشست نماینده‌های ویژه کشورها در باره افغانستان قدردانی کرده است. انتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تعهد کرده که سومین نشست دوحه درباره افغانستان نیز در آینده برگزار خواهد کرد.

تا هنوز امارت اسلامی درباره نتایج نشست دوحه واکنش نشان نداده است.

نظرات بسته شده است.