تأکید سرقونسل ایران و عالمان دین بر اتحاد کشورهای اسلامی در برابر غرب

آنان کشورهای غربی را نابینا خطاب کرده و خواهان توقف جنگ و نسل‌کشی در فلسطین شدند.

سرقونسل ایران و شماری از عالمان دین در یک نشست در شهر مزارشریف از کشورهای اسلامی خواستند تا اتحاد و یکپارچگی خود را در برابر کشورهای غربی حفظ کنند.

آنان کشورهای غربی را نابینا خطاب کرده و خواهان توقف جنگ و نسل‌کشی در فلسطین شدند.

حمید رضا احمدی سرقونسل ایران در مزارشریف گفت: «روزانه ده‌ها نفر بی‌دفاع و مظلوم شهید می‌شوند و آب از آب تکان نمی‌خورد. انگار که هیچ‌چیز اتفاق نیافتاده، نه کسی آمده و نه کسی رفته، هیچ چیز. همه این شرایط را پذیرفته‌اند و می‌گویند نمی‌توانیم.»

محراب‌الدین جویا عالم دین گفت: «یهود و نصارا در بسیاری از مسایل متعهد می‌شوند. شما مسلمانان با وحدت کلمه، وحدت قبله، خدای واحد و پیامبر واحد چرا بین خودتان درگیر هستید؟ این جنجال‌های شما به نفع دشمن است، نه به نفع سنی و نه به نفع شیعه، بلکه به نفع کسانی است که این دشمنی را طراحی کرده‌اند.»

شرکت‌کنندگان و برگزار کنندگان این نشست، از امت‌های اسلامی خواستار مبارزه جدی در برابر نسل کشی در فلسطین شده و کشورهای غربی را به متهم به ویرانی در فلسطین می‌کنند.

سکندر حسینی بام‌داد برگزار کننده همایش گفت: «ام‌روز مسایلی که جامعه‌ی اسلامی و ممالک اسلامی با آن دست و پنجه نرم می‌کند مساله قدس و مساله فلسطین یک دغ‌دغه‌ی جدی برای ملت‌های مسلمان بدل شده و نسل‌کشی جریان دارد.»

این درحالی‌ست که در تازه‌ترین حمله‌های هوایی و زمینی اسراییل بر مناطق مرکزی و جنوبی نوار غزه، دست‌کم ۱۹ فلسطینی جان باخته و شماری دیگر نیز زخم برداشته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.