بزرگان ولایت‌های شمالی خواستار رسیدگی به مشکلات شدند

خواسته های بزگان از معاون سیاسی ریاست الوزرا؛ آغاز پروژه های جاده سازی و کاریابی برای جوانان

شماری از بزرگان قومی و عالمان ولایت‌های شمال در دیدار با مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا خواستار توجه حکومت سرپرست به بخش‌های آموزش و بهداشت در شمال کشور شده‌اند.

بزرگان قومی که با معاون سیاسی ریاست‌الوزرا دیدار کردند، به رسانه ها گفته‌اند که آغاز پروژه‌های جاده‌سازی و کاریابی برای جوانان از خواست‌های دیگر آنان از مولوی عبدالکبیر بود.

عبدالجمیل شیرانی بزرگ قومی گفت: «در این نشست تاکید فراوان بر این شد که باید به مشکلات مدارس و مکتب‌ها رسیدگی شود و افزون بر این، درخواست‌ها برای رفع مشکلات صحی، ساختن سرک‌ها و بخش‌های گوناگون بود».

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی می‌گوید که معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در این دیدار گفته است که نظام اسلامی حامی آبادی، تقویت اقتصادی و تطبیق پروژه‌های بنیادی در تمامی ولایت‌ها است. به گفته‌ی آقای مجاهد، مولوی عبدالکبیر تاکید کرده که نظام کنونی در نتیجه قربانی‌ها و فداکاری‌ها بدست آمده و باید از آن نگه‌داری شود.

سخن‌گوی امارت اسلامی درباره این دیدار افزود: «شماری از علما و بزرگان قومی ولایات شمال با معاون سیاسی ریاست‌الوزراء دیدار کردند و در این دیدار، مولوی عبدالکبیر مشکلات و خواست‌های مردم این ولایات را شنید و سپس به ادارات ذیربط وظیفه سپرد تا به این مشکلات رسیدگی کنند».

در صفحه ارگ در شبکه اجتماعی ایکس‌ نوشته شده است که بزرگان قومی و عالمان ولایت‌های شمال از تحکیم امنیت سرتاسری، پایان دادن به جزایر قدرت ولایتی و منطقوی و همچنان اجرای احکام اسلامی ابراز خرسندی کرده و از هر نوع همکاری با امارت اسلامی اطمینان داده‌اند.

نظرات بسته شده است.