برگزاری برنامه مشاعره سنتی “لغمان سرسبز” در ولایت لغمان

برنامه مشاعره سنتی سالانه‌ی "لغمان سرسبز" در ولایت لغمان راه‌اندازی شد.

این مشاعره همه ساله در فصل بهار راه‌اندازی می‌شود و شماری از شاعران و فرهنگیان از ولایت‌های گوناگون، در آن شرکت می‌کنند.

نذیر قریشی شاعر گفت: « فاصله بین مردم و حکومت را کم می‌کند و پیام‌هایی را که در دل مردم است با شعر به یکدیگر منتقل می‌کند.»

هدایت‌الله مشوانی شاعر دیگر گفت: «آنچه را که نمی‌توان در گفتار عمومی بیان کرد، پس در شعر، انسان می‌تواند آن را به وضوح به کسی عرضه کند و مردم آن را بفهمند. بنابراین بسیار خوشحالم که امروز در لغمان و در چنین جشن بهاری و سنتی هستم.»

عام یار قریشی شاعر می‌گوید: «این مشاعره فرصتی است که بعد از سال‌ها با شاعران و دوستان خود که من آن‌ها را ندیده‌ام ببینم، شاعران از چندین ولایت برای مشاعره اینجا آمده‌اند.»

مسوولان ریاست اطلاعات و فرهنگ لغمان این‌گونه برنامه‌های ادبی را در تقویت ارتباط میان حکومت و مردم، با ارزش می‌دانند و تاکید می‌کنند که به تلاش‌های شان در این راستا ادامه خواهند داد.

عبدالنور رسولی رییس اطلاعات و فرهنگ لغمان گفت: «هدف از راه‌آندازی مشاعره گرد‌هم آمدن شاعران، نويسندگان، فرهنگ دوستان و از اين طريق ابراز محبت به مردم است. هم‌وطنانمان را با زبان شعر متحد کنیم و با زبان شعر مردم را ستایش کنیم.»

براساس معلومات ریاست اطلاعات و فرهنگ لغمان، در این برنامه مشاعره، کتاب‌ها و تابلوی‌های مربوط به خواندن و نوشتن نیز، به نمایش گذاشته شده بود که هدف آن، تشویق مردم به خواندن و نوشتن است.

نظرات بسته شده است.