برگزاری آزمون نهایی پزشکی و جذب به اکادمی پولیس در کابل

آزمون نهایی پزشکی شورای طبی و آزمون جذب داوطلبان به اکادمی پولیس در کابل برگزار شد.

آزمون نهایی پزشکی شورای طبی و آزمون جذب داوطلبان به اکادمی پولیس در کابل برگزار شد.

عبدالباقی حقانی سرپرست اداره ملی امتحانات می‌گوید که در این دو آزمون نزدیک به یازده هزار تن از ولایت‌های گوناگون کشور شرکت کرده‌اند.

آقای حقانی در این باره گفت: «جوانان ما با همت هستند. در حال حاضر نزدیک به یازده هزار تن از جوانان برای امتحان آمده‌اند و می‌خواهند در امتحان شرکت کنند و به بسیار شوق آمده‌اند در این ماه رمضان و به امید این‌که برای مردم خدمت کنند آمده‌اند.»

به گفته‌ی نماینده شورای طبی، داوطلبان آزمون پزشکی که شصت درصد نمرات را دریافت کنند جواز فعالیت خواهند گرفت.

جندالله نبیل نماینده شورای طبی گفت: «نمرات امتحان ۳۶۰نمره است و ۱۶۰سوال دارد و هر سوال بیش از دو نمرده دارد و نمره کامیابی همان شصت درصد یا هم دوصد و شانزده نمره است.»

هم‌زمان با این، نماینده اکادمی پولیس تاکید می‌ورزد که نزدیک به دوهزار دانش‌جو هم‌اکنون سرگرم آموزش در این اکادمی هستند.

ناصرخان سلیمان‌زی نماینده اکادمی پولیس گفت: «روند جذب این‌ها با پوهنتون‌های ملکی فرق دارد، بالای این‌ها مسایل عملی تطبیق می‌شود در جریان تحصیل برای شان معاش داده می‌شود و سهولت‌های خوراک و پوشاک نیز برای شان فراهم می‌شود در اکادمی.»

از سویی هم، برخی از شرکت‌کنندگان این دو آزمون از امارت اسلامی انتظار دارند تا زمینه‌های کاری و آموزشی بیش‌تر را به جوانان در کشور فراهم بسازد.

شرکت‌کننده گفت: «ما از امارت اسلامی خواهش داریم که برای جوانان افغانستان در داخل کشور زمینه کار را فراهم سازد تا جوانان دیگر از رفتن به خارج دست بردارند.»

خیرالله شرکت‌کننده دیگر گفت: «قسمی که در گذشته امتحان کانکور اخذ می‌شد به گونه شفاف، حالا هم باید استعداد، خلاقیت و توانایی هر فرد مدنظر گرفته شود و حق به حق‌دار برسد.»

از میان نزدیک به یازده هزار شرکت‌کننده در این آزمون‌ها، بیش از شش هزار برای جذب در اکادمی پولیس و چهار هزار داوطلب دیگر برای آزمون نهایی پزشکی خود را ثبت‌نام کرده‌اند.

اداره ملی امتحانات از شفافیت در این آزمون اطمینان می‌دهد و می‌گوید که به هیچ‌کسی اجازه نخواهند داد تا در نتایج این آزمون دخالت داشته باشد.

نظرات بسته شده است.