ایران در بخش‌های مختلف آماده سرمایه‌گذاری در افغانستان است

در این دیدار هیئت ایرانی از علاقه‌مندی دولت و سرمایه‌گذاران ایرانی در زمینه کار و سرمایه‌گذاری در افغانستان سخن گفتند.

مقام‌ها در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری می‌گویند که مدیرعامل وزارت کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سرپرست این وزارت، از آمادگی‌های ایران بر سرمایه‌گذاری در بخش‌های مالداری، زراعت، آبیاری، باغداری، آموزش، سیستم اصلاح نسل حیوانات و پروسس لبنیات سخن زده و اطمینان داده که برای آغاز کار عملی در این بخش‌ها آماده اند.

مصباح الدین مستعین، رییس اطلاعات و آگاهی عامه وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امروز (پنجشنبه، ۳ حوت) در مصاحبه با رسانه ها از این دیدار خبر داده است.

به گفته او، مولوی عطاءالله‌عمری، سرپرست زراعت، آبیاری و مالداری با سید حسن مرتضوی، معاون سفارت ایران در کابل، ابوالفضل چمندی، معاون هماهنگی اموراقتصادی ولایت خراسان رضوی و آقای همتی مدیر عامل سازمان جهاد استقلال در وزارت کشاورزی ایران دیدار نمود.

در این دیدار هیئت ایرانی از علاقه‌مندی دولت و سرمایه‌گذاران ایرانی در زمینه کار و سرمایه‌گذاری در افغانستان سخن گفتند.

آقای همتی مدیر عامل وزارت کشاورزی ایران از آمادگی‌های ایران بر سرمایه گذاری در بخش‌های چون مالداری، زراعت، آبیاری، باغداری، آموزش، سیستم اصلاح نسل حیوانات و پروسس لبنیات سخن زده و اطمینان داده که برای آغاز کار عملی در این بخش‌ها آماده اند.

از سوی هم مولوی عطاء الله ‌عمری، از فراهم بودن بسترهای خوب کار روی زراعت، مالداری، آبیاری و باغداری  و نیاز به کار در این بخش‌ها سخن زده است.

وی افزود:” همیشه در دیدارهای خود به دوستان ایرانی گفتیم بیائید کار کنیم مشترک، چون افغانستان دارای امتیازهای بینظیر در سطح دنیا می‌باشد.”

سرپرست وزارت زراعت گفته که ایران نسبت به افغانستان در بخش های زراعت و مالداری پیشرفت های زیاد داشته و افغانستان نیازمند استفاده تجارب ایران است.

وی ادامه داده که امارت اسلامی آماده همکاری با جمهوری اسلامی ایران است و کار مشترک منفعت دوجانبه خواهد داشت.

براساس سخنان رییس اطلاعات و آگاهی عامه وزارت زراعت، در اخیر مجلس کمیته‌ای با عضویت مشاوران و روساء وزارت زراعت تعین گردید تا روی پیشبرد کارها و برداشتن گام‌های عملی با هیئت ایرانی فعالیت نمایند.

 

نظرات بسته شده است.