اوکراین با هواپیمای بدون سرنشین به خاک روسیه حمله کرد

واحدهای امداد و نجات به نقل از گلادکف تصریح کردند که یک تانکر سوخت هدف قرار گرفته شده که قبل از انتشار سریع، مهار شده است.

ارتش اوکراین در ادامه تشدید حملات اخیر به قلمروهای روسیه، مناطقی از این کشور را مورد حملات هواپیمای بدون سرنشین قرار داد.

سرویس بین الملل: رسانه‌های محلی گزارش کردند که هواپیماهای اوکراینی در طول نیمه‌شب گذشته، چندین منطقه روسیه را هدف قرار دادند که یکی از این حملات به آتش‌سوزی در منطقه «بلگورود» منجر شد.

شبکه راشاتودی گزارش کرد، پدافندهای هوایی روسیه صبح امروز (سه‌شنبه)، چهار هواپیمای بدون سرنشین را رهگیری کردند که بنا به گفته وزارت دفاع روسیه، سه هواپیما بر فراز منطقه بلگرود و هواپیمای چهارم برفراز «کورسک» رهگیری شد.

ولسوال بلگورود ویاچسلاو گلادکف تصریح کرد که انفجاری در منطقه بلگورود به آتش‌سوزی در یکی از زیرساخت‌های این منطقه منجر شد. با این‌حال مستقیماً نگفت که این حادثه با اقدامات اوکراین مرتبط بوده است.

واحدهای امداد و نجات به نقل از گلادکف تصریح کردند که یک تانکر سوخت هدف قرار گرفته شده که قبل از انتشار سریع، مهار شده است.

رسانه‌های محلی،‌ تصاویری از زمان بعد از حمله پهپادی اوکراین به یک تأسیسات نفتی را منتشر کردند و ظاهراً این هواپیمای بدون سرنشین از منطقه سومی اوکراین آمده بود.

ولسوال منطقه ورونژ الکساندر گوسوف به ساکنان در خصوص یک تهدید هوایی قریب‌الوقوع هشدار داد که پس از 90 دقیقه اعلام کرد که تهدید خنثی شده است و پدافندهای هوایی آن را خنثی کرده اند.

طبق گزارش راشاتودی، نیروهای ارتش اوکراین به طور مکرر با هواپیماهای بدون سرنشین کامیکازی به مواضع روسیه در نزدیکی قلمروهای اوکراین حمله می‌کنند و مسکو این حملات را تروریستی می‌داند.

ارتش اوکراین اوایل هفته جاری با پهپاد به کریمه حمله کرد و مسکو گفت که کی‌یف از 38 هواپیمای رباتیک برای این حمله استفاده کرده بود که در نهایت این حملات خنثی شد.

نظرات بسته شده است.