انتقاد ندیم از برگزاری نشست‌ها در بیرون از افغانستان

آقای ندیم در سخن‌رانی در سمینار "اصلاح و تربیت مبلغان برای دعوت و ارشاد" گفته است اکنون بیش از هر زمان دیگر حقوق زنان در کشور تامین است.

ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی روز (سه‌شنبه) در سمیناری در کابل از برگزاری نشست‌ها در بیرون از کشور انتقاد کرده و گفته است که آن‌چه در باره حقوق زنان در این نشست‌ها مطرح می‌شوند، بی‌جاست.

آقای ندیم در سخن‌رانی در سمینار “اصلاح و تربیت مبلغان برای دعوت و ارشاد” گفته است اکنون بیش از هر زمان دیگر حقوق زنان در کشور تامین است.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی افزود: «نشست‌های خارج از کشور با بی‌شرمی برگزار می‌شود و در آن از وضعیت افغانستان ابراز نگرانی می‌شود. اشتراک کنندگان شان نیز درباره نقض حقوق زنان در افغانستان گفت‌وگو می‌کنند. امارت اسلامی آن‌قدر به حقوق و عزت زنان در کشور توجه داشته است که هیچ کس در دنیا در این سطح به آن توجه نکرده است.»

به گفته‌ی ندا محمد ندیم، نظام اسلامی کنونی با مشکلات فراوانی روبه‌رو است و تلاش می‌شود این چالش‌ها از میان بردشته شوند.

سید حبیب‌الله آغا سرپرست وزارت معارف نیز در این سمینار گفته است که اگر قوانین اسلامی به‌گونه‌ی درست از سوی شهروندان رعایت شود، نظام کنونی مستحکم‌تر خواهد شد.

سرپرست وزارت معارف افزود: «ما و شما که وظیفه دعوت مردم را بر عهده داریم، باید آن را بر بنیاد اخلاق و طریقه نبوی انجام دهیم؛ زیرا در این صورت نظام اسلامی ما می‌تواند در کشور مستحکم و پایدار خواهد شد.»

این در حالی‌ست که در نشست‌های پیرامون افغانستان همواره از نقض حقوق زنان در افغانستان به‌ویژه حق کار و آموزش آنان، ابراز نگرانی شده است.

نظرات بسته شده است.