امارت اسلامی از کاهش تعرفه‌های گمرکی مواد خام خبر می‌دهد

پیش از این تعرفه گمرکی مواد خام از یک تا ۲.۵در صد بود.

ریاست عمومی گمرک‌ها برای پشتیبانی و توسعه صنعت‌‌ و ایجاد تسهیلات برای صنعت‌کاران یک اعشاریه پنج درصد تعرفه گمرکی مواد خام را کاهش داده است.

این ریاست در خبرنامه‌ای می‌گوید که پیش از این تعرفه گمرکی مواد خام از یک تا ۲.۵در صد بود، اما پس از این تنها یک درصد تعرفه گمرکی از صنعت‌کاران گرفته خواهد شد.

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی گفت: «یکی از معضله‌ها موضوع تعرفه بود که از دو ونیم فیصد به یک فیصد آوردند و هم‌چنان معافیت صورت می‌گیرد قبلن این‌ها جریمه وضع نمودند و موضوعات لاینحل مانده بود معاف شد.»

از سویی هم، اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری می‌گوید که در حال حاضر بالاتر از شش‌هزار کارخانه در کشور فعالیت دارند و بیش‌ترین مواد خام را از دیگر کشورها وارد می‌کنند.

مسوولان این اتاق تاکید می‌ورزد که برای رشد صنعت نیاز است که در کنار کاهش تعرفه، به چالش‌های کارخانه‌داران در بخش تامین برق نیز رسیدگی شود.

محمد یونس مومند معاون اول اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری گفت: «صنایع در آبادی کشور نقش مهم دارد، بناء لازم است که برای پیشرفت صنایع سهولت‌ها ایجاد کنیم و برای این کار نیاز است تا بالای پروژه‌های زیربنایی کار شود.»

این در حالی‌ست که در بیش از دو ونیم سال گذشته مقام‌های امارت اسلامی بارها تعهد کرده‌اند که از تولیدات داخلی پشتیبانی می‌کنند و به نهادهای دولتی نیز دستور داده‌اند تا از تولیدات داخلی استفاده کنند.

نظرات بسته شده است.