النصر ۱-۰ الاهلی؛ پیروزی زرد‌پوشان ریاض با تک گل رونالدو

دیدار حساس النصر و الاهلی که به یکی از چندین الکلاسیکو فوتبال عربستان معروف است، با تک گل رونالدو به سود زردپوشان شهر ریاض به پایان رسید.

دیدار حساس تیم‌های النصر و الاهلی که به یکی از چندین الکلاسیکو فوتبال عربستان معروف است، با تک گل کریستیانو رونالدو به سود زردپوشان شهر ریاض به پایان رسید.

دیدار حساس النصر و الاهلی که به یکی از چندین الکلاسیکو فوتبال عربستان معروف است، با تک گل رونالدو به سود زردپوشان شهر ریاض به پایان رسید.

نخستین موقعیت جدی مسابقه در دقیقه 37 به وجود آمد. ارسال کرنر ریاض محرز به روی دروازه با ضربه سر مریح دمیرال به تیرک دروازه برخورد کرد تا النصر نفس راحتی بکشد.

النصر در دقیقه 42 به گل رسید. روی فرار تند و تیز رونالدو، او با ادوارد مندی تک به تک شد و پس از دریبل سنگربان سنگالی، ضربه خود را وارد دروازه کرد. اما پس از بازبینی صحنه مشخص شد که کتف رونالدو جلوتر از آخرین مدافع الاهلی بوده و این گل به دلیل آفساید رد شد.

در دقیقه 47 و روی اشتباه مرگبار مدافع الاهلی، رونالدو توانست صاحب توپ شود و در شرایطی که قصد داشت تا مندی را دریبل کند اما سنگربان الاهلی با دستان بلند خود توانست توپ را از مقابل پای کریستیانو دور کند.

این بار نوبت به الاهلی بود که گل آفساید به ثمر برساند. فرار تند و تیز ماکسیمین از راست و پاس او به فیرمینو منجر به باز شدن دروازه النصر توسط بازیکن سابق لیورپول شد ولی این گل به دلیل حضور ماکسیمین در آفساید رد شد.

بالاخره قفل دروازه‌ها در دقیقه 68 باز شد. پس از ورود سامی النجعی به درون محوطه جریمه، او با خطای راجر ایبنز سرنگون شد که داور مسابقه پس از بازبینی صحنه یک خطای پنالتی به سود النصر اعلام کرد. کریستیانو رونالدو پشت این توپ ایستاد و آن را برخلاف جهت حرکت ادوارد مندی وارد دروازه کرد.

در نهایت این بازی با پیروزی یک بر صفر النصر به پایان رسید تا این تیم 56 امتیازی شده و رتبه دوم جدول را حفظ کند. الاهلی نیز با 47 امتیاز در رتبه سوم قرار دارد.

نظرات بسته شده است.