الجزیره: اسرائیل با آزادی ۴۰۰ اسیر فلسطینی موافقت کرده است

این منابع افزودند که آزادی این ۴۰۰ نفر در مقابل ۴۰ اسیر زن اسرائیلی و سالمند این رژیم انجام خواهد شد.

شبکه الجزیره قطر صبح امروز سه‌شنبه، 8 حوت، گزارش داد که رژیم صهیونیستی با آزادی ۴۰۰ اسیر فلسطینی در مقابل ۴۰ اسیر زن اسرائیلی و سالمند این رژیم موافقت کرده است.

منابع که خواستند نامشان فاش نشود به الجزیره گفته‌اند که رژیم صهیونیستی با آزادی 400 فلسطینی از جمله افرادی که محکومیت بالا دارند موافقت کرده است.

این منابع افزودند که آزادی این ۴۰۰ نفر در مقابل ۴۰ اسیر زن اسرائیلی و سالمند این رژیم انجام خواهد شد.

شبکه العربیه پیشتر در گزارشی اعلام کرد که دوحه پایتخت قطر روز دوشنبه میزبان دور جدیدی از گفت و گوها درباره آتش بس در غزه بود که با حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی و نمایندگان حماس و میانجی‌هایی از قطر، مصر و آمریکا برگزار شد.

العربیه هدف از این مذاکرات را دستیابی به توافقی در مورد آتش بس در نوار غزه و تبادل اسیران فلسطینی و رژیم صهیونیستی دانست.

به نقل از ایران پرس، بر اساس این گزارش، رسانه‌های رژیم صهیونیستی پیش بینی کردند که در این دوره از مذاکرات درباره فهرست اسامی اسرای رژیم اسرائیل و هویت اسیران فلسطینی که آزاد خواهند شد و همچنین شرایط آتش بس و بازگشت محدود غیرنظامیان به شمال نوار غزه بحث و گفت و گو شود.

در همین حال جوبایدن رئیس‌جمهور امریکا گفته که من امیدوار است تا دوشنبه هفته بعد توافق آتش‌بس اجرایی شود.

اوایل ماه جاری میلادی نیز قاهره میزبان مذاکراتی در سطح بالا بین هیأت‌های آمریکایی، قطری و رژیم اسرائیل برای توقف جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه بود اما این مذاکرات به هیچ نتیجه قابل توجهی منجر نشد.

نظرات بسته شده است.