افغانستان و روسیه باید برای گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با یکدیگر همکاری نمایند

گسترش روابط سیاسی و اقتصادی افغانستان و روسیه

معاون اقتصادی ریاست الوزراء در دیدارش با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور تغییرات اقلیمی گفته است که افغانستان و روسیه روابط سیاسی – اقتصادی خوبی دارند و هر دو طرف باید برای گسترش این روابط با یکدیگر همکاری نمایند و اجازه ندهند کسی به این روابط آسیب برساند.

ارگ در شبکه اجتماعی اکس نوشته است که ملا عبدالغنی برادر آخند، در دیدارش با روسلان عادلگیرییف، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور تغییرات اقلیمی، با بیان این سخن گفته است که اکنون با تامین امنیت در افغانستان، محیطی بهتر از گذشته برای سرمایه گذاری مهیا گردیده و سرمایه گذاران روسی می توانند در بخش های مختلف سرمایه گذاری نمایند.

معاون اقتصادی ریاست الوزرا بر حضور نماینده افغانستان در نشست های بین المللی تغییر اقلیمی تاکید کرد و افزود: افغانستان یکی از آن کشورهای جهان است که از اثر تغییرات اقلیمی، آسیب های زیادی متحمل شده و در بدل این آسیب‌ها، هیچ‌گونه همکاری با این کشور صورت نگرفته است.

در همین حال روسلان عادلگیرییف پیشرفت های به وجود آمده در افغانستان را ستایش کرده، گفته که تصویر واقعی پیشرفت های اخیر در افغانستان را با دولت و مردم روسیه در میان خواهد گذاشت.

او افزوده که با امنیت کامل در افغانستان، بسیاری از سرمایه گذاران روسی آماده‌ سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستند.

نظرات بسته شده است.