اعلام پشتیبانی از مردم افغانستان؛ جاپان به دنبال پایدارتر شدن روابط با کابل

آقای تنماتو افزوده است که جاپان می‌خواهد روابط‌اش با افغانستان را نیرومند بسازد تا یک روابط پایدار با مردم این کشور ایجاد شود.

 

تاکایا تنماتو کاردار سفارت جاپان در کابل به طلوع‌نیوز گفته است که توکیو از مردم افغانستان پشتیبانی می‌کند.

آقای تنماتو افزوده است که جاپان می‌خواهد روابط‌اش با افغانستان را نیرومند بسازد تا یک روابط پایدار با مردم این کشور ایجاد شود.

او به خبرنگار رسانه ها گفت: «مردم جاپان در کنار مردم افغانستان می‌ایستد و ما از روابط تاریخی مان لذت می‌بریم و امیدوارم که این روابط بیشتر پایدار شود و تاثیرگذار باشد.»

آقای تنماتو همچنان آموزش را از حقوق بنیادی شهروندان افغانستان دانسته و افزوده است که برای پیشرفت خوب یک کشور نیاز است تا شهروندان آن آموزش ببینند.

تاکایا تنماتو افزود: «جاپان تعهداتی برای پشتیبانی از  افغانستان دارد، به‌ویژه فعالیت‌های زنان، سکتور خصوصی و ما در کنار مردم افغانستان می‌ایستیم.»

با این حال امارت اسلامی نیز بر گسترش روابط با جاپان تاکید دارد.

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی گفت: «ما هم می‌خواهیم با جاپان روابط خوب داشته باشیم. این روابط نه تنها به نفع یک کشور، بل به نفع جانبین تمام می‌شود و ملت‌ها از این روابط منفعت می‌برند.»

پیش از این سفارت جاپان در کابل از حکومت سرپرست در افغانستان خواسته بود تا به هدف افزایش همکاری‌های جهانی در افغانستان، به نیازهای مردم‌اش توجه کند

نظرات بسته شده است.