از روز جهانی مطبوعات در بلخ تجلیل شد

تجلیل روز جهانی مطبوعات

در حال حاضر در ولایت بلخ شش تلویزیون، 12 رادیو و ده ها جریده فعال است.
رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ در مراسم تجلیل از روز جهانی مطبوعات در شهر مزارشریف می گوید که هم اکنون در ولایت بلخ 6 تلویزیون، 12 رادیو، 4 نشریه و دها جریده فعال بوده و با هیچ نوع محدودیتی مواجه نیستند.
خبرگزاری فجر مزارشریف: عطا محمد ساهو، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ در مراسم تجلیل از روز جهانی مطبوعات گفت: مسوولین حکومت امارت اسلامی در نخستین روز های حاکمیت خود با خبرنگاران جلسه دایر نمودند و این بیانگر ارجگذاری و ارزش دهی به فعالیت رسانه ها می باشد.
وی افزود: «در ولایت بلخ 6 تلویزیون، 12 رادیو، 4 نشریه و دها جریده به صورت محلی فعالیت می کنند و با هیچ نوع محدودیت مواجه نیستند و هماهنگی خوبی میان ارگان های حکومتی و خبرنگاران وجود دارد».
ساهو اظهارداشت: ما خواهان فعالیت مسلکی و برخورد معیاری و اخلاقی از سوی رسانه ها و خبرنگاران هستیم و تلاش داریم با هماهنگی تاجران زمینه حمایت مالی را برای رسانه ها فراهم کنیم.
در همین حال عبدالطیف سهاک، مسوول کمیته مصوونیت خبرنگاران ولایت بلخ گفت: ساختار فعلی رسانه و فعالیت خبرنگاری در کشور به راحتی بدست نیامده و شهدا و زخمی های بی شماری را در این عرصه تقدیم کردیم.
وی تصریح نمود: از همکاری مسوولین با خبرنگاران قدردانی میکنیم و تقاضا می شود که روند ارایه معلومات را تسریع کنید چون ما پل ارتباطی مردم با حکومت و حکومت با مردم است.
سهاک همچنین از مسوولین خواست به زنان خبرنگار طبق قانون امارت اسلامی اجازه حضور در محافل تجلیل از رسانه و خبرنگاران را بدهند.
همچنین اسدالله اسدی، رییس اتاق تجارت و سرمایه گذاری ولایت بلخ در این مراسم گفت: حکومت امارت اسلامی و آحاد مردم افغانستان از فعالیت شرعی، واقعی، حقیقی و قانونی حمایت می کنند و رسانه ها می توانند آزادانه کار نمایند.
جنایات اسراییل علیه ساکنان غزه و خبرنگاران نقض همه آزادی ها است
در همین حال سید محمد یزدان پرست، مسوول رادیو نهاد در ولایت بلخ با محکومیت جنایات رژیم اسراییل علیه ساکنان غزه و خبرنگاران گفت: کشتار بی رحمانه مردم به خصوص خبرنگاران توسط اسراییل در پیش چشمان جهانیان نقض آشکار آزادی ها می باشد، از همین رو لازم است که جنایات غزه محور تجلیل از روجهانی آزادی مطبوعات قرار بگیرد.
سید سجاد موسوی، مسوول خبرگزاری صدای افغان(آوا) در ولایت بلخ در این مراسم گفت: هماهنگی حکومت امارت اسلامی از نخستین روز استقرارش در شهر مزارشریف با خبرنگاران خوب بوده و ما از برخورد مسوولین راضی هستیم.
وی افزود: «خبرنگاران باید همدلی و بیان حقایق را سرلوحه فعالیت های خود قرار بدهد و مسوولین حکومتی نباید معلومات را انحصار کنند چون کوتاهی در عرصه اطلاع رسانی پذیرفتنی نیست».
موسوی اظهارداشت که بحث فعالیت رسانه های معاند و خارج نشین از رسانه های داخلی جدا است و نباید عملکرد مخرب آنان سبب بی اعتمادی مسوولین نسبت به خبرنگاران و رسانه های داخلی شود. گفتنی است که سوم ماه می به عنوان روز جهانی آزادی مطبوعات شناخته می شود و حکومت امارت اسلامی به منظور ارج گذاری به آزادی مطبوعات و فعالیت رسانه ای از این روز تجلیل در بسیاری ا ولایات بزرگداشت به عمل آورده است.

نظرات بسته شده است.