اخبار ساحویمولانا فضل الرحمان نتایج انتخابات پاکستان را رد کرد

او امریکا و اسرائیل را متهم کرد که مخالف تلاش‌هایش برای بهبود روابط میان امارت اسلامی و پاکستان بودند و جلو پیروزی‌اش را گرفتند.

رهبر حزب جمعیت العلمای اسلام پاکستان پس از شکست در انتخابات پارلمانی در ۱۹دلو گفت حزبش در انتخابات شکست خورد زیرا خواهان ثبات حکومت امارت اسلامی در افغانستان و تقویت روابط آن با پاکستان است.

او گفت که نتایج انتخابات را نمی‌پذیرد و به همین دلیل تظاهراتی علیه نتایج انتخابات برگزار می‌کند، انتخاباتی که حزب جمعیت العلما در آن فقط ۴ کرسی به دست آورد.

مولانا فضل الرحمان روز چهارشنبه (۲۵دلو) در یک نشست خبری در اسلام‌آباد گفت که شکست حزب او در نتیجه تقلب به دستور «قدرت‌های بین المللی ضد اسلامی» صورت گرفته است.

او امریکا و اسرائیل را متهم کرد که مخالف تلاش‌هایش برای بهبود روابط میان امارت اسلامی و پاکستان بودند و جلو پیروزی‌اش را گرفتند.

رحمان گفت:«جرم ما این است که برای ثبات امارت اسلامی در افغانستان و برای روابط مسالمت آمیز پاکستان و افغانستان نقش ایفا کردیم و جمعیت العلمای اسلام از موضع حماس در برابر تروریسم دولتی اسرائیل حمایت کرده است.»

مولانا فضل الرحمان که از حوزه انتخاباتی دیره اسماعیل خان خود را نامزد مجلس ملی کرده بود، در برابر علی امین خان گنداپوری، نامزد مستقل وابسته به حزب تحریک انصاف باخت.

فضل الرحمان در نشست خبری خود همچنان ادعا کرد که در جریان انتخابات هشتم فبروری از نامزدان کامیاب و ناکام رشوه گرفته شده است.

وی با متهم نمودن کمیسیون انتخابات پاکستان به فساد، ادعا کرده است که یک شهروند افغان در پشاور نیز در انتخابات پارلمانی پاکستان پیروز شده است.

نظرات بسته شده است.