آیا تجلیل روز ولنتاین برای مسلمانان جایز است یاخیر؟

تجلیل روز ولنتاین

روز ولنتاین در تقویم مسیحیت ثبت‌شده است و نصرانیان هرسال در روز ۱۴ فِبروری از آن گرامی داشت به عمل می‌آورند و برای این مناسبت جشن می‌گیرند و در این روز به یکدیگر هدیه و گل سرخ تقدیم می‌کنند.
اولاً جشن گرفتن چنین مناسبت و همانند آن، همچو سالگرد، جشن تولد، روز مادر، روز زن، روز پدر، روز ولنتاین و.. این‌ها مراسمات بدعی و جزو ساختگی‌های مذهبی یهود و نصارا است که توسط غربی‌ها ایجاد گردیده است و اصل و اساسی در شریعت اسلام ندارند.
پیغمبر السلام، محمد «صلی‌الله علیه وسلم» هر امر که در اسلام اصلی نداشته باشد، آنرا گمراهی معرفی خونده است، چنانچه أم المؤمنین عایشه «رضی الله عنها» روایت کرده است که پیامبر «صلی‌الله علیه وسلم» فرمودند: (من أحدث في أمرنا هذا ما ليس منه فهو رد) رواه البخاري و مسلم، وفي رواية لمسلم: (من عمل عملا ليس عليه أمرنا فهو رد).
هر که در این امر (دین) ما چیزی نو بیاورد که از آن نیست، کارش مردود است.
دوم: این جشن تقلید از فرهنگی غربی‌ها و گرامیداشت از مناسبت است که آن نزد عیسویان ارزش مذهبی دارد و تجلیل چنین روز توسط مسلمانان درواقع گرامیداشت از نوعی عید و مناسبت مذهبی و شبیه ساختن خود در موضوعی است که آن جزو روش‌های مذهبی ساختگی و بدعت‌های دینی آنان است، پیغمبر اسلام محمد«صلی‌الله علیه وسلم» در این زمینه هشدار داده، می‌فرماید: «مَن تَشَبَّهَ بِقَومٍ فهو مِنهُم» أخرجه أبو داود وصحّحه ابن حبان.
عن ابن عمر رضي الله عنهما، هر که خود را به قومی شبیه سازد از آنان است.
این حدیث دلیل بر حرام بودن اعیاد کفار، مانند آنچه میلاد، کریسمس، سال نو یا روز ولنتاین می‌نامند، حرام است و تبریک این اعیاد نیز حرام است.
سوم: اینکه فضای این مناسبت در تصادم بافرهنگ عفت و پاک‌دامنی در جامعه اسلامی است و مظاهر فحاشی بی‌حجابی، اختلاط زنان و مردان، آغشته شدن به دواعی زنا، بالاخره وسیله‌ برای هموار ساختن عمل زنا می‌باشد.
الله سبحانه و تعالی، مسلمانان را از نزدیک شدن به اعمال که آن ها را نزدیک به زنا می سازد منع فرموده است: «وَلَا تَقْرَبُوا الزِّنَا إِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَسَاءَ سَبِيلًا»
و هرگز به عمل زنا نزدیک نشوید که کاری بسیار زشت و راهی بسیار ناپسند است.
وما علینا الا البلاغ المبین

نظرات بسته شده است.