آمریکا از شناسایی یک «شناور زیر دریایی» یمن خبر داد

آمریکا و انگلیس از اواسط جنوری حملاتی را علیه یمن انجام داده اند

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» یکشنبه ۱۸ فبروری در شبکه اجتماعی ایکس نوشته که جنبش انصارالله یمن برای اولین بار از شروع حمله‌ها بر کشتی‌های تجاری مرتبط با رژیم صهیونسیتی در دریای سرخ، از زیردریایی استفاده کرده‌ است.

در پیام منتشره ارتش آمریکا آمده است: «بین ساعت سه بعدازظهر تا هشت بعد‌ازظهر به وقت صنعا در ۱۷ فبروری، سنتکام با موفقیت پنج حمله دفاع از خود [به اصطلاح] علیه سه موشک کروز ضدکشتی، یک زیردریایی بدون سرنشین (UUV) و یک کشتی سطحی بدون سرنشین (USV) در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها انجام داد. این نخستین بار از زمان آغاز حملات در ۲۳ اکتوبر است که حوثی‌ها از زیردریایی بدون سرنشین استفاده می‌کنند.»

آمریکا و انگلیس از اواسط جنوری حملاتی را علیه یمن انجام داده اند و آن را پاسخی به تهدیدات علیه آزادی کشتیرانی در دریای سرخ می دانند. محمد علی الحوثی، یکی از اعضای عالی ترین شورای سیاسی انصارالله، این حملات را یک وحشی گری تروریستی و تهاجم عمدی و غیرموجه خواند.

جنبش انصارالله در شمال یمن، که کنترل بیشتر سواحل دریای سرخ یمن را در اختیار دارد، قبلاً در مورد قصد خود برای حمله به هر کشتی مرتبط با اسرائیل هشدار داده و از سایر کشورها خواسته است که خدمه خود را فراخوانده و به آنها نزدیک نشوند.

تعدادی از شرکت های کشتیرانی تصمیم گرفته اند حمل و نقل از طریق دریای سرخ را متوقف کنند.

انصارالله قبلا گفته بودند که اقدامات آنها در دریای سرخ با هدف کمک به فلسطینیان در نوار غزه است، آنها استدلال کرده اند که در آزادی کشتیرانی در منطقه دخالت نمی کنند. کشورهای عربی و مسلمان بارها به آمریکا هشدار داده اند که حمایت بی قید و شرط از اقدامات اسرائیل در نوار غزه منجر به گسترش درگیری در سراسر منطقه می شود.

نظرات بسته شده است.