آغاز مجدد فعالیت نشراتی ماهنامه‌ کوثر ویژه خواهران به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان

ماهنامه‌ کوثر ویژه خواهران

نشست مسؤولین مراکز علمی و تربیتی و اساتید دانشگاه به هدف آغاز فعالیت مجدد ماهنامه کوثر ویژه خواهران کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا به استقبال از ماه مبارک رمضان در تالار همایش‌های این کانون برگزار شد.
این نشست با تلاوت آیات کلام‌الله مجید توسط استاد رابعه هاشمی مسئول مراکز قرآنی فجر آغاز گردید.
سپس داکتر حماسه توانا مدیرمسئول ماهنامه کوثر، در ارتباط با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، جایگاه و ارزش علم و کتاب‌خوانی صحبت نموده گفت: خوشبختانه یک‌بار دیگر در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن قرار داریم.
وی اضافه کرد: ماه رمضان، ماه مهمانی خدا، ماه صلح، رحمت، ماه بهار قرآن، ماه لیله‌القدر، ماه پاکی و تعالی انسان، ماه برکت، مغفرت، توبه، انابه، صبر و مواسات است. رمضان ماه تقوا و طهارت و رهایی از شر نفس و به خدا پیوستن می باشد.
خانم توانا در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون جایگاه دانش و کتاب صحبت نموده گفت: انسان بدون علم و کتابت نمی‌تواند جامعه مترقی بسازد.
برای انجام تمام‌کارهای روزمره به علم نیاز است. حتی ساده‌ترین کار در زندگی ما از قانون‌های فیزیک، کیمیا، ریاضی و هنر و یا جغرافیا به دور نیست.
او اضافه کرد؛ کتاب بهترین همدم لحظه‌های انسان است. هنگامی خدا می‌خواهد بنده‌اش درباره او بداند و سخنان او را بشنود از او می‌خواهد کتاب یعنی قرآن بخواند.
انسانی از برکت علم، خود و خدای خود را می‌شناسد و با پیرامون اطرافش تعامل برقرار می‌کند. از برکت کتاب هست که انسان می‌تواند به رندگی سالم در این دنیایی پر از ویروس‌های روحی و مادی دست یابد.
مدیر مسوول ماهنامه کوثر همچنین علاوه نمود: خرسند هستم که فعالیت مجدد ماهنامه کوثر ویژه خواهران کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا، را به همت والای تعداد از خواهران متخصص و متعهد در این کانون علمی – فرهنگی اعلان می کنم. خواهران می‌توانند از سراسر کشور به این نشریه وزین مطالب و مقالات خویش را جهت نشر بفرستند و داشته های این نشریه مستفید شوند.
گفتنی که در این نشست استاد نجیبه نور امیری، داکتر نوریه قیام، استاد عابد، استاد شکوفه و استاد راکعه پیرامون اهمیت ماه مبارک رمضان، چگونگی استقبال از این و نشر منظم ماهنامه کوثر صحبت نمودند.
نشست با دعائیه خیر خاتمه یافت.

نظرات بسته شده است.